MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2022: Gala Roku: XTB KSW 77

Nagrody MMA.pl 2022: Gala Roku: XTB KSW 77

Nagrody MMA.pl 2022: Gala Roku

Gala XTB KSW 77 była wydarzeniem niezwykłym. Ostatnia gala 2022 roku była zarazem pierwszą w historii organizacji ze sponsorem tytularnym w nazwie. Doszło też na niej do historycznej walki wieczoru i po prostu było to niezłe widowisko!

Gala Roku KSW 77

Pod koniec zeszłego roku firma Fintech XTB przedłużyła umowę o współpracę z Federacją KSW. Umowę rozszerzono o coś co w historii największej polskiej organizacji jeszcze się nie zdarzyło. XTB zostało bowiem sponsorem tytularnym gal KSW. W 2023 roku takich gal będzie sześć zaś pierwszym takim wydarzeniem było właśnie XTB KSW 77.

Gala w Arenie Gliwice okazała się prawdziwym festiwalem skończeń przed czasem. Tak zakończyło się bowiem aż osiem z jedenastu pojedynków.

Na otwarcie gali WIktoria Czyżewska już w pierwszej rundzie zasypała gradem ciosów Oleksandrę Karasevą. Debiutująca w KSW 18-latka wręcz zdemolowała Ukrainkę.

Kolejnym młodym zawodnikiem, który potwierdził swój talent i potencjał był Shamad Erzanukaev. 21-letni reprezentant Polski trenujący w WCA Fight Team odniósł drugie zwycięstwo w KSW, tym razem duszeniem zza pleców w drugiej rundzie poddając Carla McNally’ego.

Perfekcyjnie rok 2022 zakończył Yann Liasse. Zawodnik z Luksemburga odniósł czwarte zwycięstwo, z czego trzy miały miejsce w okrągłej klatce KSW. Po niefortunnym trafieniu palcem w oko Adriana Gralaka na KSW 75 zawodników ponownie zestawiono właśnie w grudniu. Tym razem Liasse nie pozostawił już żadnych wątpliwości i poddał Polaka w drugiej rundzie.

Efektownie swoją walkę zakończył Michał Domin. Jak nazwisko zobowiązuje dominował w klatce nad Patrykiem Likusem aż w końcu na pół minuty przed zakończeniem pojedynku “wyczarował” trójkąt nogami i poddał rywala.

Jeszcze bardziej spektakularnie swój pojedynek zakończył natomiast Bohdan Gnidko. Ukrainiec już w pierwszej rundzie high kickiem znokautował Mădălina Pîrvulescu. Zawodowy bilans Gnidko wygląda wręcz nieprawdopodobnie. W dziewięciu pojedynkach za każdym razem kończył bowiem rywali już w pierwszej rundzie – sześciokrotnie nokautując i trzykrotnie poddając.

Również w pierwszej rundzie swoją walkę zakończył Patryk Kaczmarczyk. Polak odniósł cenne zwycięstwo nad Pascalem Hintzenem. Najpierw zamroczył rywala ciosem na tułów a potem porozbijał serią kolan w klinczu.

Cios na wątrobę zakończył pojedynek Andrzeja Grzebyka z Otonem Jasse. Polak wygrał walkę w pierwszej rundzie i odbudował się nieco po dwóch porażkach – w starciach z Adrianem Bartosińskim i Tomaszem Romanowskim.

Po serii skończeń trzy kolejne pojedynki zakończyły się na pełnym dystansie. Najpierw po ciężkiej walce Daniel Rutkowski pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską Lom-Aliego Eskieva.

Potem czekała nas znakomita walka o pas wagi półciężkiej. Ibragim Chuzhigaev i Ivan Erslan stoczyli zacięty bój, ale ostatecznie lepszy okazał się broniący tytułu Chuzhigaev.

Pas zmienił właściciela natomiast w kategorii koguciej. Bardzo mądrze zawalczy Jakub Wikłacz i na dystansie pięciu rund okazał się lepszy od dotychczasowego mistrza Sebastiana Przybysza. Wikłacz zdobył pas, ale również rozstrzygnął trylogię na swoją korzyść, gdyż wyszedł zwycięsko z dwóch spośród trzech pojedynków z “Sebiciem”.

Całą galę zwieńczył historyczny main event, czyli starcie dwóch żywych legend Federacji KSW. Cała walka trwała niespełna dwie minuty. Mamed Khalidov wykorzystał siłę Mariusza Pudzianowskiego by efektownie sprowadzić go do parteru. Potem zaszedł za plecy “Pudziana” i gradem ciosów doprowadził do cz

Gala była na tyle dobra, że organizatorzy postanowili przyznać w grudniu aż osiem bonusów. Redakcja MMA.pl wyróżnia zaś galę XTB KSW 77 tytułem Gali 2022 Roku w Polsce.

Gala Roku 2022 – XTB KSW 77:

XTB KSW 77 – wyniki:

120,2 kg: Mamed Khalidov pok. Mariusza Pudzianowskiego przez TKO, 1 runda.
61,2 kg: Jakub Wikłacz pok. Sebastiana Przybysza przez niejednogłośną decyzje sędziów – o pas wagi koguciej
93 kg: Ibragim Chuzhigaev pok. Ivana Erslana przez jednogłośną decyzje sędziów – o pas wagi półciężkiej
65,8 kg: Daniel Rutkowski pok. Lom-Ali Eskieva przez niejednogłośną decyzje sędziów.
77,1 kg: Andrzej Grzebyk pok. Otona Jasse przez KO, 1 runda.
65,8 kg: Patryk Kaczmarczyk pok. Pascala Hintzena przez TKO, 1 runda.
93 kg: Bohdan Gnidko pok. Mădălina Pîrvulescu przez KO (wysokie kopnięcie), 1 runda.
65,8 kg: Michał Domin pok. Patryka Likusa przez poddanie (duszenie trójkątne nogami), 3 runda.
70,3 kg: Yann Liasse pok. Adriana Gralaka przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda.
61,2 kg: Shamad Erzanukaev pok. Carla McNally przez poddanie (duszenie zza pleców), 2 runda.
61,2 kg: Wiktoria Czyżewska poko. Oleksandre Karasevą przez TKO (uderzenia w stójce), 1 runda.

Pozostałe wyróżnienia:

FEN 40

KSW 76

KSW 74

KSW 73

KSW 67

Zobacz także:

Michał Pasternak opublikował rozmowę z Kwiecińskim! Nie było miło! Widzieliście?

Doświadczony zawodnik MMA – Michał Pasternak w mediach społecznościowych opublikował krótką rozmowę z Alanem Kwiecińskim. To nie była miła rozmowa!

Khalidov obszernie o swoich ”ustawionych” walkach w KSW! Pojawiło się dużo śmiechu. Co wy na to?

Mamed Khalidov (36-8-2) w swoich mediach społecznościowych opublikował nagranie, na którym szczegółowo wypowiada się o swoich ”ustawionych” walka w największej organizacji w naszym kraju. Pojawiło się dużo śmiechu! Film powstał oczywiście nieprzypadkowo, bowiem po ostatniej walce z Mariuszem Pudzianowskim pojawiło się dużo komentarzy ”niedzielnych kibiców”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis