MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2021 POLSKA: Klub Roku – Czerwony Smok

Nagrody MMA.pl 2021 POLSKA: Klub Roku – Czerwony Smok

Nagrody MMA.pl 2021 POLSKA: Klub Roku

Zawodnicy poznańskiego Czerwonego Smoka w większości mogą zaliczyć 2021 rok do udanych. Wielu z nich w ostatnich 12 miesiącach imponowało formą.

Klub Roku
Foto: Mateusz Gamrot Twitter

Największą gwiazdą klubu jest oczywiście Mateusz Gamrot. “Gamer” wyjeżdża też do American Top Team na Florydzie, ale w Polsce jego bazą jest właśnie Poznań. Były podwójny mistrz KSW zaliczył rewelacyjny rok. Po nie do końca udanym debiucie w UFC w 2020 roku kolejny był dla niego znakomity. Trzy pojedynki i trzy zwycięstwa przed czasem. Scotta Holtzmana skończył ciosami, Jeremy’ego Stephensa ekspresowym i efektownym poddaniem. Fenomenalny okres zwieńczyło zwycięstwo przed czasem z Diego Ferreirą, które zapewniło Polakowi również awans do TOP 15 wagi lekkiej UFC.

Swój nieskazitelny rekord zachowała Ewelina Woźniak. “Mad Queen” to najlepsza polska zawodniczka aktywna w 2021 roku. Dwa zwycięstwa przed czasem na galach OKTAGON MMA przybliżają ją do jeszcze większych walk w niedalekiej przyszłości.

Poznański klub ma też nowego mistrza. Tytuł kategorii lekkiej organizacji Babilon MMA we wrześniu zdobył bowiem Piotr Niedzielski. “Niedziela” pokonał przed czasem Ivana Vulchina.

Wielu członków klubu wygrywało swoje walki w największej polskiej organizacji, czyli KSW. Swoje walki zwyciężali Roman Szymański czy bracia Rajewscy. Świetnie rozwija się również Damian Piwowarczyk. Zwycięstwo i remis z faworyzowanym Musaevem zanotował zaś Michał Pietrzak.

Przed szansą na pas KSW na początku 2022 roku stanie też Borys Mańkowski. Co prawda w 2021 roku nie stoczył on walki w formule MMA, ale wygrał… starcie bokserskie z Normanem Parke na FAME MMA.

Choć oczywiście jak wszędzie zdarzały się porażki to nie lega wątpliwości, że ostatnie miesiące w Czerwonym Smoku można zapisać zdecydowanie na plus. Dlatego też właśnie do tego gymu wędruje nasz tytuł Klubu Roku.

Klub Roku – Czerwony Smok:

Zobacz także:

Polak zawstydził Wildera! Damian Knyba podmuchem znokautował rywala [WIDEO] Widzieliście?

Polak walczący w dywizji ciężkiej zawstydził Deontaya Wildera! Damian Knyba okazał się postrachem dla Aazddina Aajoura, z którym zmierzył się w walce wieczoru gali w Zawoni.

Paddy Pimblett uważa, że już mógłby pokonać Poiriera: Jeśli Oliveira mógł to zrobić!

Paddy Pimblett (17-3) stoczył dopiero jeden pojedynek w UFC, a mierzy tak wysoko… Były mistrz Cage Warriors jest przekonany, że już w tym momencie mógłby zmierzyć się z Dustinem Poirierem (28-7).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis