MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Zawodnik Roku – Król polskiego MMA jest tylko jeden – Jan Błachowicz

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Zawodnik Roku – Król polskiego MMA jest tylko jeden – Jan Błachowicz

Foto: UFC

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Zawodnik Roku

Jan Błachowicz (27-8) najlepszym polskim zawodnikiem w 2020 roku. Wybór ten był oczywisty. No bo któż inny niż polski mistrz UFC?

“Cieszyński Książę” od kilku lat należy do światowej czołówki kategorii półciężkiej. Przez naszą redakcję Błachowicz był już wyróżniany tytułem Zawodnika Roku dwa lata temu oraz w roku ubiegłym.

Rok 2020 jest dla Błachowicza wręcz idealny. Najpierw w lutym znokautował już w pierwszej rundzie Coreya Andersona. Polak zrewanżował się przy okazji Amerykaninowi za porażkę sprzed kilku lat.

Zaraz po nokaucie w pojedynku z Andersonem polski zawodnik zwrócił się do obecnego pod klatką Jona Jonesa. Wydawało się, że starcie z “Bonesem” jest już całkiem blisko. Do wymarzonej walki nie doszło, ponieważ… Jones zwakował pas z zamiarem podboju wagi ciężkiej.

O tytuł po “Bonesie” we wrześniu zawalczyło dwóch czołowych zawodników dywizji do 205 funtów. Dominick Reyes po bliskiej walce z mistrzem (zdaniem wielu nawet wygranej) był faworytem do przejęcia schedy. Plany pokrzyżował mu jednak 37-latek z Polski. Błachowicz dał fenomenalny występ. Konsekwentnie rozbijał rywala a w drugiej rundzie zakończył pojedynek. Polak mistrzem UFC!

Znakomity rok 2020 dopełniło wydarzenie w życiu prywatnym Błachowicza – w grudniu urodził mu się bowiem syn.

Już w marcu czeka nas zaś superwalka. Błachowicz w obronie tytułu podejmie mistrza wagi średniej Israela Adesanyę. Myślę, że śmiało można uznać to za największą walkę w historii MMA. Faworytem z pewnością będzie “The Last Stylebender”. Błachowicz przyzwyczaił się już jednak do roli underdoga i może znów zadziwić świat.

Zawodnik Roku – Jan Błachowicz

Zobacz także:

Błachowicz ma pomysł na następnego sparingpartnera? To legenda KSW!

Jan Błachowicz myśli o następnym sparingpartnerze przed mistrzowskim bojem. Mowa tu o legendzie KSW

UFC on ABC 1: Holloway vs. Kattar – wyniki ważenia i spotkania twarzą w twarz [WIDEO]

Za nami już oficjalne ważenie przed pierwszą tegoroczną galą UFC, która w najbliższa sobotę odbędzie się na Fight Island.