MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Zawodnik Roku – Król polskiego MMA jest tylko jeden – Jan Błachowicz

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Zawodnik Roku – Król polskiego MMA jest tylko jeden – Jan Błachowicz

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Zawodnik Roku

Jan Błachowicz (27-8) najlepszym polskim zawodnikiem w 2020 roku. Wybór ten był oczywisty. No bo któż inny niż polski mistrz UFC?

Zawodnik-Roku-Jan-Blachowicz
Foto: UFC

“Cieszyński Książę” od kilku lat należy do światowej czołówki kategorii półciężkiej. Przez naszą redakcję Błachowicz był już wyróżniany tytułem Zawodnika Roku dwa lata temu oraz w roku ubiegłym.

Rok 2020 jest dla Błachowicza wręcz idealny. Najpierw w lutym znokautował już w pierwszej rundzie Coreya Andersona. Polak zrewanżował się przy okazji Amerykaninowi za porażkę sprzed kilku lat.

Zaraz po nokaucie w pojedynku z Andersonem polski zawodnik zwrócił się do obecnego pod klatką Jona Jonesa. Wydawało się, że starcie z “Bonesem” jest już całkiem blisko. Do wymarzonej walki nie doszło, ponieważ… Jones zwakował pas z zamiarem podboju wagi ciężkiej.

O tytuł po “Bonesie” we wrześniu zawalczyło dwóch czołowych zawodników dywizji do 205 funtów. Dominick Reyes po bliskiej walce z mistrzem (zdaniem wielu nawet wygranej) był faworytem do przejęcia schedy. Plany pokrzyżował mu jednak 37-latek z Polski. Błachowicz dał fenomenalny występ. Konsekwentnie rozbijał rywala a w drugiej rundzie zakończył pojedynek. Polak mistrzem UFC!

Znakomity rok 2020 dopełniło wydarzenie w życiu prywatnym Błachowicza – w grudniu urodził mu się bowiem syn.

Już w marcu czeka nas zaś superwalka. Błachowicz w obronie tytułu podejmie mistrza wagi średniej Israela Adesanyę. Myślę, że śmiało można uznać to za największą walkę w historii MMA. Faworytem z pewnością będzie “The Last Stylebender”. Błachowicz przyzwyczaił się już jednak do roli underdoga i może znów zadziwić świat.

Zawodnik Roku – Jan Błachowicz

Zobacz także:

Błachowicz ma pomysł na następnego sparingpartnera? To legenda KSW!

Jan Błachowicz myśli o następnym sparingpartnerze przed mistrzowskim bojem. Mowa tu o legendzie KSW

UFC on ABC 1: Holloway vs. Kattar – wyniki ważenia i spotkania twarzą w twarz [WIDEO]

Za nami już oficjalne ważenie przed pierwszą tegoroczną galą UFC, która w najbliższa sobotę odbędzie się na Fight Island.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis