MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Poddanie Roku – Maciej Różański broni pasa wykorzystując rzadką technikę! [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Poddanie Roku – Maciej Różański broni pasa wykorzystując rzadką technikę! [WIDEO]

Foto: EFM

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Poddanie Roku

Wielu mówi, że mistrzowskiego pasa jeszcze trudniej broni się niż zdobywa. Dlatego też obronić tytuł i to jeszcze w tak efektowny sposób jest czymś naprawdę wspaniały.

Maciej Różański (12-3) dał się poznać jako specjalista od gry parterowej. Spośród 12 zawodowych zwycięstw aż dziewięć odnosił po poddaniach. Po duszeniu trójkątnym rękoma zdobył pas mistrzowski organizacji European Fight Masters w czerwcu tego roku. W ten sposób poddał Willa Fleury’ego z SBG Ireland, czyli klubowego kolegę samego Conora McGregora.

W pierwszej obronie mistrzowskiego pasa zawodnik Berserkers Stargard Szczeciński pierwotnie miał zmierzyć się z Kamenem Georgievem. Bułgar wypadł jednak z pojedynku na skutek zakażenia koronawirusem. Nowym rywalem “Spartana” został zaś Litwin Mantas Žukauskas (5-3).

Różański ponownie zwyciężył przez poddanie, tym razem jednak używając stosunkowo rzadkiej techniki – duszenia Von Flue. Technika ta została nazwana imieniem Jasona Von Flue, który zawodowo walczył w latach 1999-2009. W ostatnim czasie prawdziwym specjalistą w zakresie jej wykorzystania stał się zaś Ovinve St. Preux. Zawodnik o haitańskich korzeniach wygrał w ten sposób już cztery walki w UFC.

Zobaczmy jeszcze raz jak za pomocą duszenia Von Flue mistrzowskiego pasa EFM bronił Maciej Różański.

Poddanie Roku – Maciej Różański:

Tylko 6 minut i 49 sekund potrzebował mistrz Maciej "Spartan" Różański, by zapisać się na kartach historii kategorii 93 kg organizacji EFM👏Berserkers Team Poland #VonFlue

Posted by European Fight Masters on Thursday, November 19, 2020

Zobacz także: