MMA PLArchiwumNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Odkrycie Roku – Patryk Kaczmarczyk

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Odkrycie Roku – Patryk Kaczmarczyk

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Odkrycie Roku

Rok 2020 z pewnością należał do Patryka Kaczmarczyka (5-0). I to właśnie jemu najbardziej należy się tytuł Odkrycia Roku w polskim MMA!

ODKRYCIE ROKU - Patryk Kaczmarczyk
Foto: Armia Fight Night

Zawodnik RKT Radom już od kilku lat rywalizował w pojedynkach amatorskich. Osiągał liczne sukcesy na zawodach ALMMA zdobywając wiele medali i odnosząc cenne zwycięstwa. W 2019 roku wygrał pierwsze dwie zawodowe walki, lecz to właśnie w 2020 roku przebił się do świadomości szerszego grona polskich fanów MMA.

Po raz pierwszy Kaczmarczyk świetnie zaprezentował się na gali Babilon MMA 13. Zważywszy, że była to pierwsza gala w Polsce po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, zawodnik RKT Radom przykuł uwagę świetną 3-rundową walką z Krystanem Krawczykiem.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Kaczmarczyk nie robił długiej przerwy i po zaledwie czterech tygodniach powrócił do klatki na gali Babilon MMA 14. Tym razem wygrał już przed czasem. Z Hubertem Sulewskim uporał się już w pierwszej rundzie.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Zaledwie 22-letni zawodnik po wakacjach stanął przed szansą na zdobycie pierwszego tytułu mistrzowskiego w zawodowej karierze. W starciu ze znacznie bardziej doświadczonym Adrianem Kępą po raz kolejny zaprezentował się wyśmienicie i w trzeciej rundzie poddał rywala duszeniem zza pleców. Od tej pory jest nowym mistrzem kategorii piórkowej i posiadaczem mistrzowskiej szabli Armia Fight Night.

Co dalej?

Jakie pojedynki czekają Patryka Kaczmarczyka w 2021 roku? Być może zobaczymy go w starciu z Dawidem Śmiełowskim – czy to w obronie pasa Armia Fight Night czy też po raz kolejny na Babilon MMA. Chrapkę na wielki talent będzie mieć też zapewne Federacja KSW. Tu Kaczmarczyk mógłby podjąć choćby Roberta Ruchałę, który ma już za sobą udany debiut w największej polskiej organizacji. Zawodnicy rywalizowali już ze sobą jeszcze na zasadach amatorskich. W 2018 roku podczas gali TFL 15 na pełnym dystansie lepszy okazał się Kaczmarczyk.

Najpierw jednak Kaczmarczyk wystąpi na gali Armia Fight Night 9. 22 stycznia zmierzy się z Edgarem Davalosem, którego niedawno mogliśmy oglądać na FEN 31 w starciu z Kacprem Formelą.

Odkrycie Roku – Patryk Kaczmarczyk

Zobacz także:

Aktualna rozpiska KSW 58: została ostatnia niewiadoma

W tym tygodniu od KSW otrzymaliśmy kilka kolejny zestawień i możemy śmiało zobaczyć jak wygląda aktualna rozpiska gali KSW 58. Przypominamy, że impreza odbędzie się już 30 stycznia.

Ford trenuje z byłym mistrzem KSW! Widzieliście?

Debiut olbrzyma w KSW coraz bliżej. Ford trenuje z byłym mistrzem KSW

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis