MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Nokaut Roku – Mamed Khalidov po latającym kopnięciu wraca na tron wagi średniej KSW [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Nokaut Roku – Mamed Khalidov po latającym kopnięciu wraca na tron wagi średniej KSW [WIDEO]

Foto: KSW

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Nokaut Roku

Efektowne nokauty są tym co kibice wszelkich sportów walki uwielbiają. Jeśli dochodzi do nich w pojedynkach o wielką stawką tym bardziej należy je cenić. Trudno więc nie wyróżnić tegorocznego nokautu w wykonaniu Mameda Khalidova (35-7-2).

W 2020 roku Khalidov skończył 40 lat. Zawodnik Arrachionu Olsztyn w przeszłości już dwukrotnie posiadał pas mistrzowski KSW. W latach 2009-2011 dzierżył tytuł w kategorii półciężkiej, zaś w latach 2015-2018 zasiadał zaś na tronie dywizji średniej. I właśnie okazję do ponownego zdobycia pasa w kategorii do 84 kg miał w październiku bieżącego roku.

Walka wieczoru gali KSW 55 nie było jedynie starciem o pas. Był to również rewanż za pojedynek z grudnia 2019 roku. Na KSW 52 Scott Askham zdominował polskiego zawodnika czeczeńskiego pochodzenia. Pojedynek nie był porywający, ale przewaga Anglika nie ulegała wątpliwościom.

Pierwsza walka trwała pełne 15 minut, druga mogła nawet trwać minut 25. Skończyła się jednak po… 36 sekundach. Mamed Khalidov trafił fenomenalnym latającym kopnięciem angielskiego mistrza. Kilka kolejnych ciosów w parterze dopełniło już tylko dzieła. Mamed Khalidov ponownie mistrzem. Znowu zadziwił świat!

Nokaut Roku – Mamed Khalidov:

Zobacz także: