MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Klub Roku – WCA Fight Team

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Klub Roku – WCA Fight Team

Nagrody MMA.pl 2020 POLSKA: Klub Roku

Wybór najlepszego klubu MMA w Polsce w 2020 roku jest oczywisty. Nie może nim być żaden inny niż ten, w którym trenuje polski mistrz UFC. A to oczywiście nie jedyny sukces zawodników WCA Fight Team z Warszawy.

Klub Roku WCA
Foto: WCA Fight Team

Oczywiście bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem w polskim MMA w 2020 roku było zdobycie pasa kategorii półciężkiej UFC przez Jana Błachowicza. Podopieczny Roberta Jocza zdobył tytuł mistrzowski w wielkim stylu nokautując w drugiej rundzie Dominicka Reyesa.

Do pasa UFC pod koniec roku doszedł również pas mistrzowski Federacji KSW. Marian Ziółkowski również w znakomitym stylu zdobył swój tytuł. “Golden Boy” świetnie radził sobie w starciu z Romanem Szymańskim. Ziółkowski w końcu złamał rywala kopnięciem na korpus a chwilę później ciosami zakończył pojedynek.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją, ludzie tańczą, broda i w budynku
fot. WCA Fight Team (Facebook)

Ponadto zawodnicy WCA Fight Team odnieśli w 2020 roku jeszcze kilka cennych zwycięstw. Bartosz Fabiński w trudnym czasie sporych obostrzeń odnióśł cenne zwycięstwo nad Darrenem Stewartem. Efektownym poddaniem na gali KSW popisał się też Damian Stasiak. W formule MMA udanie zadebiutował także Izu Ugonoh. Nie bez problemów, ale ostatecznie zwycięsko ze swoich pojedynków wychodzili też Damian Janikowski czy Marcin Naruszczka.

Oczywiście nie zabrakło też gorszych momentów. Do kolekcji pasów zdobytych w 2020 rok mógł dołączyć też pas ACA, lecz Daniel Omielańczuk został znokautowany przez Tony’ego Johnsona. Po zwycięstwie w Anglii swoją kolejną walkę w UFC przegrał Bartosz Fabiński. Nie udał się też powrót Jakuba Kowalewicza po ponad 2-letniej przerwie. Piotr Strus przegrał z Rafałem Haratykiem w starciu polskich czołowych zawodników wagi średniej. Z kolei Rafał Kijańczuk uległ Marcinowi Wójcikowi na gali FEN.

Koniec końców chyba jednak rok 2020 w WCA należy zaliczyć na plus. Z optymizmem można też spoglądać w przyszłość, gdyż cały czas rozwijają się tay zawodnicy jak Krzysztof Gutowski czy Mansur Azhiev.

No i już w marcu czeka nas największa walka w historii polskiego MMA – Błachowicz vs. Adesanya!

Klub Roku – WCA Fight Team

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą i w budynku
fot. WCA Fight Team (Facebook)

Zobacz także:

Utalentowana zawodniczka wystąpi na gali Najmana! Zaskoczeni?

No to mamy pewną niespodziankę. Na gali Marcina Najmana wystąpi utalentowana zawodniczka MMA

Mateusz Gamrot już w American Top Team. Trenuje z mistrzem UFC!

Mateusz Gamrot już w American Top Team! Polak rozpoczyna przygotowania do swojej drugiej walki w organizacji UFC, którą chce stoczyć w marcu tego roku.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis