Nagrody MMA.pl 2019 ŚWIAT: Zawodnik roku #2 – Jorge Masvidal

Foto: UFC
Foto: UFC

„Zawodnik roku”


Drugie miejsce w kategorii „Zawodnik roku” w światowym MMA za rok 2019 wędruje do Jorge Masvidala (35-13)!


Jorge Masvidal zaliczył fenomenalny rok, choć nic na to nie wskazywało.

W marcu”Gamebred” wystąpił w walce wieczoru gali w Londynie, gdzie jego rywalem był Darren Till. Amerykanin był wyraźnym underdogiem w tym pojedynku, czemu zresztą ciężko się dziwić. Powracał bowiem po 16-miesięcznym rozbracie z oktagonem i dwóch kolejnych porażkach – z Demianem Maią i Stephenem Thompsonem. Anglik z kolei kilka miesięcy wcześniej walczył o pas mistrzowski kategorii półśredniej.

Choć w pierwszej rundzie Masvidal zapoznał się z deskami to przetrwał tę sytuację. W drugiej odsłonie pojedynku w jednej z akcji ruszył do przodu i ciężko  znokautował Tilla.

Po walce za kulisami Masvidal wdał się jeszcze w sprzeczkę z innym czołowym zawodnikiem kategorii półśredniej Leonem Edwardsem. W ruch poszły pięści.

Najszybszy nokaut w historii UFC

O Masvidalu zaczynało się robić coraz głośniej. Jednak to na lipcowej gali UFC 239 w Las Vegas zawodnik ten przeszedł do historii. Zestawiono go tam z niepokonanym do tamtej pory Benem Askrenem. Cała walka trwała zaledwie 5 sekund! Zaraz po rozpoczęciu pojedynku Masvidal ruszył biegiem spod siatki i trafił rywala latającym kolanem. Tym samym „Gamebred” ustanowił nowy rekord UFC, jeśli chodzi o najszybszy nokaut.

Pas BMF

Popularność Masvidala była coraz większa i UFC postanowiło ją zmonetyzować. Stworzono specjalny pas „największego skur…”, czyli BMF, o który Masvidal miał zmierzyć się z Natem Diazem. Pojedynek został walką wieczoru gali UFC 244 w legendarnej nowojorskiej Madison Square Garden. Masvidal przeważał w starciu z Diazem. Kilkukrotnie zawodnik ze Stockton lądował na deskach. Ostatecznie po trzeciej rundzie lekarz zdecydował, że Diaz nie może kontynuować walki. Masvidal został zwycięzcą a pas na jego biodrach zgodnie z wcześniejszą obietnicą zawiesił jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie Dwayne „The Rock” Johnson.

Trzy walki i trzykrotnie skończone przed czasem. Najszybszy nokaut w historii UFC. Pas BMF oraz ogromny wzrost popularności. Nie ulega wątpliwości, że 2019 rok był najlepszym w karierze byłego ulicznego zabijaki. W tej chwili Amerykanin jest jednym z głównych pretendentów w kategorii półśredniej, w której mistrzem jest obecnie Kamaru Usman. Sam Masvidal chętnie zmierzyłby się też z legendarnym „GSP”.


„Zawodnik roku”

2. Jorge Masvidal

3. Kamaru Usman