Nagrody MMA.pl 2019 ŚWIAT: Walka roku #2 – Aung La Nsang vs. Brandon Vera [WIDEO]

Foto: ONE Championship
Foto: ONE Championship

„Walka roku”


Drugie miejsce w kategorii „Walka roku” w światowym MMA wędruje do Aung La Nsanga  oraz Brandon Very za walkę, którą stoczyli na gali ONE Championship: Century w Tokio.


Organizacja ONE Championship jest prawdziwym potentatem w Azji. W 2019 zaczęła jednak stawiać pierwsze kroki na niezwykle ważnym rynku jakim jest Japonia. Z tej okazji przygotowaną niezwykle mocno obsadzoną kartę walk na  październikową galę ONE Championhip: Century w Tokio.

Wydarzenie podzielono na dwie części a wszystko miała zwieńczyć superwalka mistrzów. Mistrz dwóch dywizji, czyli średniej i półciężkiej Aung La Nsang bronił drugiego ze swoich tytułów w starciu z czempionem wagi ciężkiej Brandonem Verą.

Obaj zawodnicy dali fantastyczne widowisko od początku wymieniając potężne ciosy. Oglądaliśmy prawdziwą wojnę w klatce. Wytrzymałość na ciosy obu mistrzów było zaprawdę imponująca. Nsang w końcu przełamał rywala w drugiej rundzie. Vera padł na deski, gdzie zawodnik z Mjanma (Brima) dopełnił dzieła zniszczenia i zmusił sędziego do przerwania walki.

Cała walka Aung La Nsang vs. Brandon Vera:


„Walka roku”

2. Aung La Nsang vs. Brandon Vera, ONE Championship: Century

3. Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya, UFC 236