Nagrody MMA.pl 2019 ŚWIAT: Walka roku #1 – Marat Balaev vs. Salman Zhalmaldaev [WIDEO]

„Walka roku”


Pierwsze miejsce w kategorii „Walka roku” w światowym MMA wędruje do Marata Balaeva oraz Salmana Zhamaldaeva za walkę, którą panowie stoczyli na gali ACA 93 w St. Petersburgu.


16 Marca w Sibur Arena odbyła się ACA 93 – wbrew numerologii trzecia gala organizacji powstałej podczas fuzji Absolute Championship Berkut oraz World Fighting Championship Akhmat.

W głównej walce wieczoru doszło do jednej z najbardziej brutalnych wojen w historii MMA. Były mistrz ACB w wadze piórkowej, Marat Balaev, stanął przed kolejną szansą na mistrzowski tytuł. Jego rywalem był czempion WFCA, Salman Zhamaldaev , który został mianowany na głównego mistrza nowo-powstałego ACA. Panowie znani byli z toczenia twardych, 25-minutowych walk.

Już od pierwszej odsłony było widać bardzo mocne tempo pojedynku. Balaev pod koniec rundy został brutalnie rozcięty, co tylko mocniej go pobudziło do mocniejszych wymian. W drugiej Petersburżanin padł na deski, ale Zhamaldaev nie był w stanie skończyć rywala.

W trzeciej to u Czeczena pojawiło się rozcięcie. Panowie momentami nie robili nic innego tylko stali i wymieniali się cios za cios. Raz mocniej odczuwał to Balaev, raz Zhamaldaev. W czwartej wydawało się, że Petersburżanin odzyskuje wiatr w żaglach. Na ostatnie pięć minut panowie poszli na całość i próbowali zakończyć pojedynek przed czasem.

Po znakomitym pojedynku sędziowie uznali, że lepszy był Salman Zhamaldaev , przyznając Czeczenowi zwycięstwo przez jednogłośną decyzję.

Więcej o tym znakomitym pojedynku możecie przeczytać tutaj.


„Walka roku”

  1. Marat Balaev vs. Salman Zhalmaldaev, ACA 93
  2. Aung La Nsang vs. Brandon Vera, ONE Championship: Century
  3. Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya, UFC 236