Nagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Zawodnik roku #1 – Jan Błachowicz

„Zawodnik roku”


Pierwsze miejsce w kategorii „Zawodnik roku” w polskim MMA za rok 2019 wędruje do Jana Błachowicza (25-8)!


Jan Błachowicz po raz drugi z rzędu wygra najbardziej prestiżową kategorię naszych nagród. Nic dziwnego. To przecież zawodnik ze ścisłej światowej.

2019 rok dla „Cieszyńskiego Księcia” nie zaczął się jednak najlepiej. Błachowicz zmierzył się z Thiago Santosem w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze. Początek walki był stosunkowo wyrównane. Obydwaj zawodnicy trafiali ciosami, wyprowadzali też niskie kopnięcie. W trzeciej rundzie Polak podjął ryzyko i ruszył na rywala z szarżą. Niestety dał się trafić w kontrze  i zaledwie po raz drugi w karierze został znokautowany.

Ewentualne zwycięstwo w starciu z Santosem mogło dać polskiemu półciężkiemu szansę na walkę o pas mistrzowski. A tak na gali UFC 239 w Las Vegas z Jonem Jonesem mierzył się Brazylijczyk Thiago Santos. Błachowicz jednak również dostał szansę pokazania się podczas tego wielkiego wydarzenia. Polak miał przywitać w kategorii ciężkiej byłego mistrza wagi średniej Luke’a Rockholda.  Amerykanin sporo dociskał Błachowicza do siatki. „Cieszyński Książę” był jednak w stanie mocno naruszyć rywala pod koniec pierwszej rundy. W drugiej odsłonie na rozerwaniu Błachowicz trafił znakomicie lewym sierpowym. Szybko ruszył, by dobić rywala a sędzia przerwał walkę ratując Rockholda przed kolejnymi obrażeniami.

Pod koniec roku Jan Błachowicz po raz kolejny był bohaterem walki wieczoru gali UFC. Tym razem wybrał się na drugi koniec świata, aby zawalczyć na terenie rywala w brazylijskim Sao Paulo. Starcie z „Ronaldo Jacare” Souzą nie było porywające, gdyż Brazylijczyk skupiał się głównie na kontroli walki w klinczu. Jeśli chodzi zaś o mocne ciosy to tu bardziej konkretny był Polak, który był w stanie nawet mocno naruszyć rywala. Cała walka była dość bliska. Sędziowie ostatecznie niejednogłośnie zdecydowali, że zwycięstwo należy się jednak Blachowiczowi.

Polski półciężki po roku powraca w to samo miejsce. Ponownie przed Błachowiczem bowiem pojedynek, który może dać mu przepustkę do walki o pas. „Cieszyński Książę” już 15 lutego wystąpi w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 25 w Rio Rancho. Tam będzie miał okazję, aby zrewanżować się Coreyowi Andersonowi za porażkę sprzed kilku lat.


„Zawodnik roku”

  1. Jan Błachowicz
  2. Daniel Omielańczuk
  3. Daniel Rutkowski