MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Walka roku #1 – Ibragim Chuzhigaev vs. Piotr Strus

Nagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Walka roku #1 – Ibragim Chuzhigaev vs. Piotr Strus

Foto: ACA
Foto: ACA

„Walka roku”


Pierwsze  miejsce w kategorii „Walka roku” wędruje do  Ibragima Chuzhigaeva oraz Piotra Strusa za walkę, którą panowie stoczyli na gali ACA 92 w Warszawie.


Gala ACA 92 odbyła się 16 lutego 2019 roku na warszawskim Torwarze. W jednym z najważniejszych pojedynków podczas tego wydarzenia zmierzyli się ze sobą zawodnicy kategorii średniej – Ibragim Chuzhigaev i Piotr Strus.

Polak dobrze pracował unikami, lecz mimo wszystko kilka mocnych ciosów Czeczena doszło do celu.  Strus starał się wywierać presję na rywalu, lecz sam przyjmował mocne ciosy. Jeszcze w pierwszej rundzie znalazł się na deskach, lecz zdołał szybko wstać. Przyjął też mocne wysokie kopnięcie.

W drugiej odsłonie obraz walki był podobny. Strus zajmował środek klatki i napierał na rywala. Ten zaś bardzo dobrze czuł się w kontrze i ponownie był w stanie na moment usadzić Polaka na deskach. Strus często stosował jednak lowkicki i zaliczył udaną końcówkę rundy.

Decydująca trzecia runda to kontynuacja niskich kopnięć w wykonaniu Strusa. Chuzhigaev ruszył po obalenie, lecz Polak był w stanie szybko wrócić na nogi. Strus przeszedł do klinczu, zdołał obalić i skontrolować przeciwnika pod siatką.  Czeczen wstał, lecz po chwili ponownie znalazł się na macie. Walka raz jeszcze wróciła do stójki i obaj zawodnicy byli bardzo zmęczeni. Później Strus ponownie złapał klincz i trafił krótkim łokciem. Był w stanie przycisnąć rywala do parteru i zadawać kolejne ciosy. Szukał też przełożenia ręki pod brodą rywala. Polak zakończył walkę w dominującej pozycji.

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. Nie byli oni jednomyślni, lecz ostatecznie przyznali zwycięstwo Chuzhigaevowi. Walczący przed własną publicznością Strus musiał pogodzić się z porażką po bardzo wyrównanej i naprawdę dobrej walce.

Ibragim Chuzhigaev vs. Piotr Strus – cała walka:

Po porażce z Chuzhigaevem Strus wygrał kolejne dwie walki w 2019 roku, Jego czeczeński przeciwnik również wygrał kolejny pojedynek. Aktaulnie w rankingu kategorii średniej Chuzhigaev jest sklasyfikowany na pierwszej, zaś Strus na trzeciej pozycji.


„Walka roku”

  1. Ibragim Chuzhigaev vs. Piotr Strus, ACA 92
  2. Andrzej Grzebyk vs. Kamil Gniadek, FEN 24
  3. Michał Michalski vs. Albert Odzimkowski, KSW 52