MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Odkrycie roku #3 – Ewelina Woźniak

Nagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Odkrycie roku #3 – Ewelina Woźniak

Foto: Bydgoszcz24.pl

„Odkrycie roku”


Trzecie miejsce w kategorii „Odkrycie roku” w polskim MMA wędruje do Eweliny Woźniak  (3-0)!


W roku 2019 Ewelina Woźniak “popchnęła” swoją karierę znacznie do przodu dzięki dwóm znaczącym zwycięstwom.

Wcześniej Woźniak stoczyła tylko jedną zawodową walkę . W maju 2018 roku na gali Ladies Fight Night 9 we Wrocławiu pokonała ona przez poddanie w trzeciej rundzie Kingę Jędrasik.

W czerwcu 2019 roku Woźniak wystąpiła z kolei na gali Envio Fight Night 20 w Bydgoszczy. Jej rywalką była tam Anita Bekus. Narzeczona zawodnika KSW Marcina Wrzoska kilka miesięcy wcześniej pokonała przed czasem Kamilę Porczyk na FEN 24.  Jej walka z Woźniak zakończyła się już w pierwszej rundzie. Ewelina trafiła idealnie prawą ręką. Jak na żeńskie MMA był to naprawdę niezwykle ciężki nokaut.

Kilka miesięcy później doszło do dość nietypowej sytuacji. Dwie Polki mierzyły się bowiem o pas mistrzowski zagranicznej organizacji . Na gali Contenders 27 w Norwich Woźniak mierzyła się z Karoliną Wójcik, czyli mistrzynią południowoafrykańskiej organizacji EFC  a także zawodniczką sklasyfikowaną na trzecim miejscu naszego ubiegłorocznego Odkrycia Roku. Walka była dość wyrówna i trwała pełne pięć rund. Choć Wócjik często dociskała przeciwniczka to Woźniak trafiała mocniejszymi ciosami. Sędziowie nie byli jednomyślni. Ostatecznie przyznali jednak zwycięstwo Ewelinie Woźniak i to właśnie ona zdobyła mistrzowski pas.

Czy waszym zdaniem wkrótce zobaczymy Ewelinę Woźniak w jednej z największych polskich organizacji?