MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Nokaut roku – wyróżnienia [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Nokaut roku – wyróżnienia [WIDEO]

Foto: FAME MMA

„Nokaut roku”


Jeśli chodzi o kategorię „Nokaut roku” w polskim MMA w 2019 roku było na tyle ciekawie, że poza czołową trójką postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić jeszcze kilka skończeń.


Maciej Kazieczko

vs. Michael Dubois, KSW 52

Nokaut Wieczoru najlepszej tegorocznej gali KSW, czyli uznanej również w przez naszą redakcją za najlepszą polską galę w 2019 roku – KSW 52 w Gliwicach. Po zaledwie 24 sekundach Maciej Kazieczko trafił idealnie prawym sierpowym w kontrze na cios rywala.

Michael Dubois tuż po walce został wyprowadzony na noszach przez obsługę lekarską gali. Nie był w stanie pozostać w klatce na ogłoszenie wyniku pojedynku.

Michał Oleksiejczuk

vs. Gian Villante, UFC on ESPN+ 3

Nie zawsze trzeba kończyć walki ciosami na głowę. Idealnie pokazał to Michał Oleksiejczuk podczas gali UFC on ESPN+ 3, która w lutym ubiegłego roku odbyła się w Pradze. “Lord” swój pojedynek z Gianem Villante rozstrzygnął w nieco ponad półtorej minuty. Trafił idealnie lewą ręką w wątrobę rywala. Amerykanin natychmiast to odczuł i skulił się. Walka została szybko przerwana.

Daniel Omielańczuk

vs. Denis Smoldarev, ACA 101

Najlepszy polski ciężki w 2019 roku i zdobywca drugiego miejsca w kategorii “Zawodnik Roku” udowodnił, że nie potrzebuje wcale dużo miejsca, aby “uśpić” swojego rywala. Na gali ACA 101 w Warszawie Omielańczuk mierzył się z Estończyk Denisem Smoldarev. Pod koniec pierwszej rundy rywal dociskał go do siatki. Polak znalazł jednak przestrzeń, aby wyprowadzić krótki łokieć. Uderzenie było na tyle potężne, że rywal padł nieprzytomny twarzą na matę. Dla Omielańczuka było to zaś perfekcyjne zakończenie znakomitego roku.


Najlepsze nokauty na galach freak fight w 2019 roku

Osobną kategorią są również tzw. walki “freak fight”. Ciężko porównać je z walkami “czysto” zawodowymi. Bardziej należy traktować je jako formę zabawy w sport przez znanych i popularnych ludzi. Czasem jest to próba rozwiązania jakiegoś mniej lub bardziej poważnego konfliktu na sportowej niwie a czasem po prostu możliwość spróbowania swoich sił w tak wymagającym sporcie jak MMA. Niemniej chcieliśmy wyróżnić dwa efektowne nokauty – po jednym z dwóch wiodących organizacji tego typu.

Rafał “Tito” Kryla

vs. Damian „Rest Dixon37” Osytek, FFF 2

Na gali FFF 2 w Zielonej Górze efektownym nokautem popisał się  tancerz Rafał ‘Tito Kryla. Była to dla niego druga zwycięska walka dla Free Fight Federation. Wcześniej wypunktował bowiem Grega Collinsa. Grudniową walkę zakończył jednak niezwykle efektownie. W drugiej rundzie idealnie przymierzył wysokim kopnięciem lewą nogą i powalił na deski Damiana “Resta” Osytka.

Kamil “Hassi” Hassan

vs. Oleg Riaszańczew, FAME MMA 5

Efektownym high kickiem popisał się również Kamil “Hassi” Hassan na październikowej gali FAME MMA 5 w trójmiejskiej Ergo Arenie. Hassan jest posiadaczem brązowego pasa w karate i w 2016 roku zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski juniorów. Swoje umiejętności potwierdził już w pierwszej rundzie walki, kiedy to wysokim kopnięciem znokautował Olega Riaszeńczewa,