MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Nokaut roku #1 – Jan Błachowicz łamie szczękę byłego mistrza UFC [WIDEO]

Nagrody MMA.pl 2019 POLSKA: Nokaut roku #1 – Jan Błachowicz łamie szczękę byłego mistrza UFC [WIDEO]

Foto: Fansided

„Nokaut roku”


Pierwsze miejsce w kategorii „Nokaut roku” w polskim MMA wędruje do Jana Błachowicza za  nokaut na Luke’u Rockholdzie podczas gali UFC 239 w Las Vegas!


Kilka miesięcy wcześniej Jan Błachowicz mógł sobie wywalczyć przepustkę do walki o pas kategorii półciężkiej. W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze został jednak znokautowany przez Thiago Santosa.

Polak dostał jednak szansę na występ na bardzo dużej gali, a mianowicie lipcowej UFC 239 w Las Vegas. Miał tam przywitać w dywizji półciężkiej byłego mistrza kategorii średniej Luke’a Rockholda.

Amerykanin w wywiadach przed walką dość lekceważąco wyrażał się o Błachowicza. Ostatecznie przyszło mu za to srogo zapłacić, ale po kolei…

Na początku walki Rockhold sporo dociskał swego przeciwnika do siatki, obijając też jego korpus kolanami. Błachowicz trafił łokciem w szczękę i klincz w końcu został zerwany. W stójce “Cieszyński Książę” stosował krótkie zrywy. Wchodził z ciosami i wyprowadzał lowkicki. Pod koniec pierwszej rundy trafił Rockholda wysokim kopnięciem na głowę, lecz syrena kończąca uratowała Amerykanina. Ten zataczając się dotarł do swojego narożnika.

W kolejnej rundzie Rockhold zaatakował i zepchnął Polaka na siatkę. Błachowicz na rozerwaniu klinczu trafił idealnie lewym sierpowym, po którym rywal padl na deski. Polak ruszył i dobił rywala kolejnymi kilkoma ciosami a sędzia przerwał walkę.

Po walce okazało się, że Luke Rockhold ma złamaną szczękę. Prezydent UFC Dana White zasugerował, że były czempion dywizji do 185 funtów powinien skończyć karierę.

Wszystko wskazuje na to, iż zawodnik przychylił się do tych sugestii. W rozmowie z ESPN  stwierdził bowiem, że “nie interesują go walki”. W 2019 roku stoczył jeszcze jedynie pojedynek grapplingowy z Nickiem Rodriguezem. Rockhold pojedynek ten przegrał, doznając przy okazji rozcięcia łuku brwiowego.

Błachowicz z kolei w listopadzie pokonał niejednogłośną decyzją sędziowska Ronaldo “Jacare” Souzę. Obecnie Polak przygotowuje się do rewanżowego pojedynku z Coreyem Andersonem. Ewentualne zwycięstwo może też oznaczać dla “Cieszyńskiego Księcia” upragnioną walkę o pas mistrzowski UFC.


„Nokaut Roku”

  1. Jan Błachowicz (vs. Luke Rockhold, UFC 239)
  2. Dawid Śmiełowski (vs. Damian Zorczykowski, Babilon MMA 11)
  3. Ewelina Woźniak (vs. Anita Bekus, Envio Fight Night 20)