Nagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Zawodnik roku #3 – Tomasz Narkun

Foto: Sebastian Rudnicki (KSW)
Foto: Sebastian Rudnicki (KSW)

„Zawodnik roku”


Trzecie miejsce w kategorii „Zawodnik roku” w polskim MMA za rok 2018 wędruje do Tomasza Narkuna (16-2)!


Mistrz KSW w wadze półciężkiej stoczył dwie walki w 2018 roku. Dwa razy pokonał legendę polskiego MMA – Mameda Khalidova.

3 marca na KSW 42 w łódzkiej Atlas Arenie po kapitalnej walce, „Giraffe” poddał Czeczena w trzeciej rundzie. Wprawił tym w osłupienie fanów znajdujących się na hali jak i przed telewizorami. Warto zaznaczyć, że Narkun w początkowej fazie pojedynku był w nie lada opałach, dwukrotnie lądując na deskach. Reprezentant Berserker’s Team pokazał jednakże, że nie bez powodu dzierży pas wagi półciężkiej.

Tym pojedynkiem Narkun udowodnił, że zasługuje na miano czołowego polskiego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe. Dla Khalidova była to pierwsza porażka od 2010 roku!

Nie mogło być więc inaczej, doszło do rewanżu między zawodnikami. Dokładnie 1 grudnia 2018 roku, w nowo powstałej Arenie Gliwice. „Giraffe” pokazał, że pierwsze zwycięstwo nie było dziełem przypadku, tym razem po trzech rundach, sędziowie jednogłośnie orzekli o zwycięstwie czempiona w wadze półciężkiej. Narkun pokazał klasę, wyrachowanie, dyscyplinę taktyczną i zasłużył na wygraną. Co więcej, tym pojedynkiem zakończył on wieloletnią karierę Mameda Khalidova.

Mimo, że Narkun jest mistrzem KSW od października 2015 roku, to właśnie tymi dwoma pojedynkami przebił się do absolutnego topu organizacji i jest obecnie jednym z motorów napędowych KSW.

Rok 2019 zapowiada się dla Narkuna równie intensywnie, poza planowaną obroną pasa mistrzowskiego, pojawiają się plotki o możliwej walce o drugi pas, tym razem w kategorii ciężkiej.