Nagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Zawodnik roku #1 – Jan Błachowicz

Foto: MMAjunkie.com
Foto: MMAjunkie.com

„Zawodnik roku”


Pierwsze miejsce w kategorii „Zawodnik roku” w polskim MMA za rok 2018 wędruje do Jana Błachowicza (23-7)!


Ten rok zdecydowanie należał do Cieszyńskiego Księcia. Jan Błachowicz, który przebył długą i wyboistą drogę w UFC jest już krok od walki o mistrzowski pas. W 2018 roku Polak kontynuował zwycięską serię zapoczątkowaną na UFC w Gdańsku.

Zaczęło się w marcu, wówczas na gali UFC Fight Night 127 w Londynie. Błachowicz spotkał się w rewanżowej walce z Jimim Manuwą. Po pełnym emocji pojedynku Polak udanie zrehabilitował się za porażkę sprzed trzech lat, a co więcej zwycięstwo nad Anglikiem zostało okraszone mianem walki wieczoru. Dla Janka oznaczało to też spory awans w rankingu wagi półciężkiej.

15 września na pierwszej, historycznej gali UFC w Rosji, a dokładniej w Moskwie, Błachowicz udowodnił wysoką formę rozprawiając się z powracającym do organizacji Nikitą Krylovem. Reprezentant Berkut WCA Fight Team poddał Ukraińca w drugiej rundzie. A jakżeby inaczej! Polak podobnie jak na gali w Londynie został wyróżniony bonusem pieniężnym. Tym razem w kategorii występ wieczoru.

Aktualnie podopieczny Roberta Jocza sklasyfikowany jest na czwartej pozycji w oficjalnym rankingu UFC. Polak ma już zaplanowany pojedynek w 2019 roku. 23 lutego na gali w Pradze, po raz pierwszy wystąpi w walce wieczoru. Jego rywalem będzie eksplozywny Thiago Santos (numer 6 rankingu). Wygrana bardzo mocno zbliży polskiego fightera do upragnionej walki o pas mistrzowski.

Nie mogło być inaczej, Jan Błachowicz zawodnikiem roku 2018 według redakcji MMA.pl


Zawodnik roku #2 – Mateusz Gamrot

Zawodnik roku #3 – Tomasz Narkun