MMA PLNagrody MMA.PLNagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Poddanie roku #3 – Jan Błachowicz “dusi” Nikitę Krylova

Nagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Poddanie roku #3 – Jan Błachowicz “dusi” Nikitę Krylova

Foto: Sherdog
Foto: Sherdog

„Poddanie roku”


Trzecie miejsce w kategorii „Poddanie roku” trafia do Jana Błachowicza, który 15 września na gali UFC Fight Night 136 w Moskwie poddał duszeniem trójkątnym Nikitę Krylova.


Nikita Krylov wszedł w tę walkę niezwykle dynamicznie. Od początku agresywnie ruszył w kierunku Polaka, używając niskich kopnięć przeplatanych ciosami. Po jednej z kombinacji Ukrainiec poszedł po nogi Polaka i udało mu się go obalić. Tam Ukrainiec zadawał ciosy Polakowi, który raz poważnie skontrował próbą balachy, ale spełzła ona na niczym. W pewnym momencie Krylov tracący kontrolę nad Błachowiczem próbował gilotyny, ale Polak umiejętnie skontrował atak Krylova i zdobył pozycję boczną, z której przeszedł do dosiadu. Tam, będąc z góry, Błachowicz dotrwał do końca rundy.

W drugiej odsłonie to Polak zaczął efektywniej. Błachowiczowi udało się obalić Ukraińca i w tej płaszczyźnie zdobywał punkty na kartach sędziów. Krylov robił co mógł, by wyjść z opresji, ale nie miał nic do powiedzenia, gdy Polak zapiął duszenie trójkątne i mocno ścisnął. Krylov pod naporem mięśni Polaka musiał odklepać walkę.

Tą wygraną Błachowicz umocnił się w ścisłej czołówce wagi półciężkiej, a dodatkowo został nagrodzony bonusem pieniężnym. Trzecie miejsce w kategorii “Poddanie roku”.