Nagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Odkrycie roku #3 – Karolina Wójcik

Foto: EFC Worldwide
Foto: EFC Worldwide

„Odkrycie roku”


Trzecie miejsce w kategorii „Odkrycie roku” w polskim MMA wędruje do Karoliny Wójcik (4-1)!


Rok 2018 był dla Karoliny Wójcik przełomowy. To właśnie w nim stoczyła pierwsze zawodowe walki w formule MMA.

Pierwsze trzy pojedynki Polka stoczyła kolejno w kwietniu, maju i czerwcu na galach w Anglii. Pierwsze dwa zwyciężyła przed czasem, trzeci decyzją sędziowską. Warto w tym miejscu zaznaczyć, ze Wójcik trenuje na co dzień właśnie na wyspach, dokładniej w Preston. Reprezentuje klub Reps MMA.

Dobra postawa polskiej zawodniczki została zauważona przez afrykańską organizację EFC Worldwide. Debiut nie okazał się jednak szczęśliwy. Polka uległa w październiku Amerykance Cheyanne Vlismas. Sędziowie orzekli wówczas niejednogłośną decyzję na rzecz rywalki. Warto jednak pamiętać, że Polka wzięła udział w tym pojedynku w charakterze zastępstwa.

„Polish Assassin” otrzymała szansę rehabilitacji. 8 grudnia na gali EFC Worldwide 76 w Pretorii. Polka zastąpiła swoją pogromczynie i wskoczyła do walki z ówczesną mistrzynią Chiarą Penco. Wójcik wykorzystała szansę w stu procentach i po pięciorundowej batalii sędziowie niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie reprezentantki Polski, a co za tym idzie została ona mistrzynią EFC Worldwide w kategorii słomkowej.

Ogromny sukces Karoliny Wójcik sprawił, że nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie. Od debiutu w 2018 do mistrzowskiego pasa afrykańskiej organizacji. Trzecie miejsce w kategorii „Odkrycie roku” – Karolina Wójcik!