Nagrody MMA.pl 2018 POLSKA: Odkrycie roku #2 – Patryk Surdyn

„Odkrycie roku”


Drugie miejsce w kategorii „Odkrycie roku” w polskim MMA trafia do Patryka Surdyna (4-0)!


Surdyn w minionym, 2018 roku stoczył trzy pojedynki. Trenujący na co dzień w Black Horse MMA Łomża zawodnik, mimo małego doświadczenia, pokonał bardziej doświadczonych rywali i przedarł się do czołówki wagi koguciej w Polsce.

W kwietniu Surdyn podjął Piotra Kamińskiego na gali Armia Fight Night 2.  Po trzech rundach, sędziowie słusznie orzekli zwycięstwo Surdyna. Trzeba przyznać, że były mistrz PLMMA to cenny skalp jak na drugą zawodową walkę.

We wrześniu na Armia Fight Night 3 ponownie przez decyzję pokonał on doświadczonego Igora Wojtasa. Walka ta pokazała, że w Surdynie drzemie ogromny potencjał, pozwoliło mu to także na spory awans w rankingu wagi koguciej.

Udany rok 2018 Surdyn zakończył w listopadzie. Na 4 edycji wspomnianej wyżej gali AFN Polak efektownie poddał Yurii’ego Bosyi (6-2) fundując Ukraińcowi drugą porażkę w karierze.

Postawa zawodnika z Łomży nie umknęła naszej redakcji, Surdyn jest sklasyfikowany obecnie na trzeciej pozycji w rankingu wagi koguciej. Biorąc pod uwagę młody wiek (rocznik 1995), przed fighterem obiecująca kariera. Czekamy na kolejne występy!


Odkrycie roku #3 – Karolina Wójcik