Nagrody MMA.pl 2017 POLSKA: Poddanie roku #2 – Jan Błachowicz efektownie dusi Devina Clarke’a

„Poddanie roku”


Drugie miejsce w kategorii „Poddanie roku” trafia do Jana Błachowicza, który 21 października na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku poddał w drugiej rundzie przez duszenie RNC w stójce Devina Clarke’a.


Do gali w Gdańsku Jan Błachowicz przystępował z nożem na gardle. Polak miał bowiem dwie porażki z rzędu i ewentualna porażka prawdopodobnie zakończyłaby jego przygodę z największą organizacją MMA na świecie. Dodatkowo ważna zmiana nastąpiła w barwach klubowych „Cieszyńskiego Księcia”, w wyniku przejścia na emeryturę Piotra Jeleniewskiego zmienił on bowiem klub z S4 Fight Club na WCA Fight Team.

Pierwsza runda była dość spokojna, Amerykanin szukał obalenia, lecz Błachowicz dobrze bronił się przy siatce, odwracając pozycję i kąsając rywala podbródkowymi. W wymianach obaj zawodnicy trafili kilka razy, lecz żaden z ciosów nie był na tyle silny, by wstrząsnąć rywalem.

Druga odsłona zaczęła się od kilku mocny wymian, wkrótce Clarke poszukał obalenia, lecz reprezentant WCA Fight Team skontrował i to on przewrócił rywala. Błachowicz kontrolował przeciwnika kąsając go co rusz jakimś pojedynczym ciosem. Janek szukał dojścia do lepszej pozycji, w wyniku czego Amerykaninowi udało się wrócić do stójki, by po chwili poszukać obalenia. Ponownie Błachowicz dobrze się wybronił, mało tego, zaszedł rywalowi za plecy i złapał ciasne duszenie. Devin Clarke błyskawicznie odklepał. Jan Błachowicz wygrywa przez RNC w stójce!

Tym samym Błachowicz udanie obronił kontrakt z UFC, a z uwagi na fakt, że rzadko mamy okazję obserwować RNC w stójce, Janek zasłużenie zgarnia drugie miejsce.


Poddanie roku #3 – Michał Andryszak poddaje Michała Kitę