MMA PLBellatorMVP na gali Bellator Japan

MVP na gali Bellator Japan

Tym razem dość niespodziewanie, bo bez konferencji, RIZIN i Bellator dorzuciły dwa kolejne zestawienia na rozpiskę gali Bellator Japan 29 grudnia w hali Saitama Super Arena. W jednym z nich zobaczymy pierwszoplanową gwiazdę kalifornijskiej organizacji, Michaela Page’a.

Znany z efektownego i efektywnego stylu walki Michael “Venom” Page (16-1) w limicie umownym do 173 funtów zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC, a także mistrzem Pancrase w wadze średniej Shinsho Anzaim (11-3). Japończyk swoją karierę zaczynał w… kategorii półciężkiej, w której pokonał m.in. znanego z walki na Dynamite!! 2008 Akihito Tanakę. Już w limicie do 84 kg uporał się m.in. z Ryo Kawamurą, z którym zdobył zresztą pas Pancrase. W UFC zszedł jeszcze wagę niżej, notując bilans 2-2. We wrześniu na DEEP 91 pokonał przez techniczną decyzję (po tym jak doznał przypadkowego rozcięcia) Yoichiro Sato. MVP natomiast w listopadzie w Londynie znokautował Giovanniego Melillo. Walka według Unified Rules.

Drugie zestawienie to starcie etatowego gatekeepera RIZIN i mistrza WSOF Global Yusaku Nakamury (16-6) oraz posiadacza tytułu DEEP w kategorii koguciej, 19-letniego Makoto „Shinryu” Takahashiego (8-1-1). Nakamura wraca po czerwcowym zwycięstwie w Kobe na RIZIN.16 nad Topnoiem. “W” w rekordzie Japończyk okupił… stratą dwóch jedynek po zainkasowaniu łokcia od Taja.

“Shinryu” będący dużym talentem JMMA… nie zakończył dotychczas żadnej walki przed czasem. Pas mistrzowski zdobył w cserwcu na DEEP 91. Jedynej porażki doznał podczas pierwszego podejścia do tytułu z rywalizującym obecnie w ONE Championship Tatsumitsu Wadą. Pojedynek odbędzie się na zasadach RIZIN.

Karta walk japońskiego debiutu Bellatora liczy obecnie 14 zestawień.

ROZPISKA BELLATOR JAPAN (29 GRUDNIA)

ROZPISKA RIZIN.20 (31 GRUDNIA)