MMA PLElite FightersMurańskiego i Najmana czeka kara finansowa! Organizacja Elite Fighters komentuje całą sytuację!

Murańskiego i Najmana czeka kara finansowa! Organizacja Elite Fighters komentuje całą sytuację!

Szanowni Państwo, w związku z bardzo licznymi i wysoce niespójnymi informacjami, które od dłuższego czasu (od momentu ogłoszenia naszej walki wieczoru) pojawiają się w Internecie, pragniemy przedstawić stan faktyczny oraz stanowisko Federacji Elite Fighters.

Najman

P. Jacek Murański oraz p. Marcin Najman są związani z Federacją Elite Fighters obowiązującą obie
strony umową.

P. Jacek Murański (dwie odrębne umowy podpisane na p. Jacka Murańskiego i p. Joannę Murańską – managera poprzez system internetowego uwierzytelnienia Autenti w dniu 12 września 2021, zaliczkę na poczet walki otrzymał 7 października 2021, aneks o zmianie miejsca i daty podpisał w dniu 15 października 2021).

P. Marcin Najman (umowa podpisana notarialnie w Kancelarii Notarialnej Urszula Ozga Notariusz, Roman Ozga Notariusz w Zakopanem przez p. Julitę Najman w dniu 16 września 2021 – w obecności męża p. Marcina Najmana, zaliczkę na poczet walki otrzymał 16 września 2021, aneks o zmianie miejsca i daty podpisał w dniu 12 października 2021). Co istotne, Państwo Najmanowie zawierając z nami aneks – tym samym potwierdzili, że czują się związani umową.

Obaj zawodnicy wielokrotnie z pełną premedytacją naruszyli postanowienia naszych umów, jednocześnie przekazując w mediach informacje niezgodne z prawdą.

P. Marcin Najman podpisał z nami umowę 16 września 2021 wykluczając z II Gali Elite Fighters postać Psychotropa oraz warunkując, że informacje o walce wieczoru możemy do mediów przekazać dopiero w dniu jego gali 29 października 2021. Wykazywał profesjonalizm, o którym zapewniał do momentu, w którym podpisał się z inną federacją, prawdopodobnie z powodów finansowych. Wtedy też dostrzegł wady prawne. Na żadnym etapie nie próbował dojść z nami do porozumienia, jednocześnie prosząc o kolejną zaliczkę „na święta” podczas spotkania aneksującego w Częstochowie. Od razu po ogłoszeniu dementował również jakoby ta walka miała odbyć się w naszej federacji, częstokroć powtarzał nieprawdziwe informacje.

Zgodził się na wszystkie warunki, co też podkreślał w wywiadach sprzed 29 października 2021. Trzy dni przed galą MMA VIP 3 (26.10.2021, godzina 23:30) próbował zrezygnować z umowy wysyłając oświadczenie na maila media@elitefighters.tv i MMS na numer telefonu. Odpowiedź z naszej strony nastąpiła w dniu 29 października 2021 przed galą MMA VIP 3, a kolejna korespondencja została skierowana do Zawodnika w dniu 12 listopada 2021 i do dnia dzisiejszego ani p. Marcin Najman, ani też reprezentująca go p. Julita Najman nie ustosunkowali się do niej w żadnej formie.

Co więcej, stanowisko p. Marcina Najmana zmieniało się w czasie. Wspominał m.in. o rzekomych wadach prawnych, o wadach proceduralnych (bez wyjaśnienia, na czym te wady proceduralne miałyby polegać), a nawet o wypowiedzeniu umowy. Niestety, zakwestionowane przez Federację oświadczenie w ogóle nie odnosiło się do takich kategorii, nie zawierało też oświadczenia o wypowiedzeniu umowy. W konsekwencji, umowa nadal obowiązuje obie strony, nie została skutecznie wypowiedziana.

Natomiast p. Jacek Murański zgodnie z ustaleniami (co również pojawiło się w nagranym video promującym walkę wieczoru) zobowiązał się do swojego debiutu w naszej federacji. Podpisując z nami aneks do umowy musiał jednakże już planować debiut w innej organizacji, o czym świadczą m.in. liczne wypowiedzi włodarzy o poznaniu umiejętności Jacka właśnie u nich oraz następujące po sobie miesiąc po miesiącu gale. Również podczas nagrań trailera nie zdradził nam niczym zmiany zamiarów.

W związku z powyższym obaj Zawodnicy otrzymali wezwania do zapłaty kar umownych wynikających z wiążących umów. P. Julita Najman reprezentująca p. Marcina Najmana (6 naruszeń), pp. Joanna i Jacek Murańscy (po 4 naruszenia).

Obaj Zawodnicy doprowadzili do strat finansowych i wizerunkowych naszą Federację.

Ze względu na szacunek do naszych Widzów i Fanów, lojalność, uczciwość i wiele innych przesłanek związanych z rzetelnością oraz zasadami poszanowania współpracy biznesowej, walka ta nie ma już prawa odbyć się w naszej Federacji. Nie możemy pozwolić sobie na trzymanie Widzów w niepewności co do jej finalizacji oraz możliwości odwołania w każdej chwili przez jednego z Zawodników. W swoim działaniu nie możemy liczyć jedynie na dobrą wolę dotrzymania warunków umowy przez obu Zawodników, którzy nie respektowali jej postanowień do tej pory.

Ze względu na stale narastającą liczbę naruszeń sprawa została przekazana na drogę prawną.

Dlatego też 6 grudnia ogłosimy ostateczną walkę wieczoru II Gali Elite Fighters, a także odkryjemy pozostałą kartę walk. Tego dnia rozpocznie się również sprzedaż biletów.

Zobacz także:

FAME MMA 12: Zaskoczył! Mateusz Murański mimo kontuzji zrobił wagę! Co wy na to?

To było spore zaskoczenie! Wielu internautów i sam Arkadiusz Tańcula ma wątpliwości co do kontuzji Mateusza Murańskiego. ”Aroy” obstawiał bardziej, że ”Muran” miał problemy, aby wypełnić limit wagowy przed wyczekiwanym rewanżem. Były aktor serialu ”Lombard. Życie pod zastaw” zaskoczył wszystkich.

Marcin Najman analizuję walkę Murański-Tańcula: Przecież ten krwiak to jest zwykły siniak! Widzieliście?

Marcin Najman na swoim kanale YouTube postanowił obszernie skomentować nadchodzącą walkę pomiędzy Jackiem Murańskim, a Arkadiuszem Tańculą. Do starcia dojdzie już w sobotę na FAME MMA 12.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis