MMA PLBez kategoriiMMA w szarej strefie!

MMA w szarej strefie!

state-flag-tennessee.jpg

Tak, ale tylko w USA w stanie Tennessee i to pewnie nie długo radykalnie ulegnie zmianie. Wspomniany wcześniej region to południe Ameryki, a tam wszystko co pachnie nowością akceptowane jest z oporami i zdecydowanie wolniej niż gdzie indziej na świecie.

Nie tak dawno, bo w zeszłym tygodniu, jeden z właścicieli baru  o nazwie Second Avenue chciał w swoim lokalu zorganizować galę na pół amatorską w MMA. Dosłownie na kilka godzin przed imprezą, dostarczoną organizatorowi planowanej imprezy zawiadomienie z Policji, z ostrzeżeniem, że jeśli impreza się odbędzie to walki zostaną uznane za nie legalne co spowoduje, aresztowania i grzywny. Sugestia była jednoznaczna w stosunku do właściciela owego lokalu… odwołać galę.

Faktem jest, że termin imprezy został zaplanowany dość feralnie, dzień przed posiedzeniem Komisji Stanowej Tennessee, której punktem głównym było: legalizacja przepisów i zasad bezpieczeństwa w sportach walki. Prawdopodobnie, to kwestia… być może jednego miesiąca gdzie komisja ta wyda stosowne przepisy i w tak konserwatywnym stanie jakim jest Tennessee  walki MMA będą legalne.

Perfekt-TV

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis