MMA PLInneMMA.pl wspiera akcję “Zostań w domu!” Co może robić fan MMA?

MMA.pl wspiera akcję “Zostań w domu!” Co może robić fan MMA?

Foto: Jan Błachowicz

W związku z pandemią koronawirusa popieramy szeroko promowaną akcję”Zostań w domu! Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa najlepiej ograniczyć swoją aktywność. Co zatem w domu może robić w tym czasie fan MMA?

Wszelkie potwierdzone informacje (jak również odnośniki do mediów społecznościowych poszczególnych ministerstw możecie znaleźć na rządowej stronie:

gov.pl/koronawirus

Jakie alternatywy ma fan MMA, który pozostanie w domu? Spójrzmy więc zatem

1. W nocy gala UFC on ESPN+ 28  w Brasili

Większość gal MMA została odwołana. Bez udziału publiczności i z dodatkowymi obostrzeniami ma odbyć się jednak gala UFC on ESPN+ 28 w Brasilii. W walce wieczoru zmierzą się Kevin Lee (18-5) i Charles Oliveira (28-8, 1 N/C). Gala odbędzie się w dogodnych godzinach dla polskich fanów. Karta wstępna dostępna na UFC Fight Pass rozpocznie się o godzinie 20:00, zaś karta główna transmitowana na Polsacie Sport o godz. 23:00

Organizacja UFC planuje również wydarzenia w najbliższych tygodniach. Swoich gal jak dotąd nie odwołali również FAME MMA czy Fight Exclusive Night.

2. Oglądaj walki archiwalne

Choć to nie to samo co sport na żywo to można sobie odświeżyć lub nadrobić poprzednie walki. Przykładowo w serwisie Ipla znajdziemy szeroką ofertę pojedynków najlepszych polskich organizacji.

Pełną ofertę poprzednich gal UFC można znaleźć na płatnej platformie UFC Fight Pass.  Niektóre walki archiwalne można jednak znaleźć na kanale organizacji UFC na YouTube tutaj lub tutaj.

Na Youtube możemy też obejrzeć walki z gal ACA, PFL czy Bellatora.

3. Obejrzyj film związany ze sportami walki

Serwisy streamingowe jak na przykład Netlfix mają bardzo bogatą ofertę filmów i seriali. Siedząc w domu można nadrobić niektóre pozycje. Jedną z nich może być film dokumentalny o największej gwieździe UFC jaką jest Conor McGregor. Obejrzeć można również inny filmy związane ze sportami walki.

4. Będę grał w grę

Można również włączyć sobie jakąś grę wideo jak czyni to najlepszy obecnie polski zawodnik Jan Błachowicz (25-8).

Jeśli chodzi zaś o gry typowo związane z MMA to możemy wybrać “EA Sports UFC 3” dostępną na konsole Playstation 4 oraz Xbox One. Dzięki rozgrywce w trybie multiplayer możemy rywalizować z graczami na całym świecie.

5. A może książka?

W przypadku, jeśli chcecie odpocząć od wszelkiego rodzaju ekranów alternatywą może być też książka Na rynku dostępne są pozycje dotyczące czołowych polskich zawodników -” Lepiej byś tam umarł” o Mamedzie Khalidovie czy “Joanna Jędrzejczyk. Wojowniczka”. Można wybrać też przykładowo książkę “Pierwsze kroki MMA” autorstwa Huberta Lotty, o której pisaliśmy na naszych łamach kilka miesięcy temu.

Zdrowia!

W imieniu całej redakcji w tym ciężkim okresie życzymy wszystkim zdrowia. Dbajmy o własne bezpieczeństwo, ale również miejmy poczucie odpowiedzialności za innych, zwłaszcza starszych lub chorych. Życie musi toczyć się dalej, lecz należy podjąć działania, które choć w pewnym stopniu zmniejszą rozprzestrzenianie się wirusa. Jednym z nich jest właśnie unikanie większych skupisk ludzkich.

Jeszcze raz zdrowia i trzymajcie się!