MMA PLBez kategoriiMMA bardziej popularne od boksu w USA !!!

MMA bardziej popularne od boksu w USA !!!

affliction.jpg

A jednak! Wszyscy zastanawialiśmy się, kiedy to nastąpi. MMA dawano jeszcze minimum 2-3 lata na dokonanie czegoś nieprawdopodobnego – przeskoczenia w rankingach popularności TV boksu ! Sceptycy uważali, że może to nastąpić za nawet 10 lat, a niektórzy twierdzili, że NIGDY to nie nastąpi. Nigdy MMA nie będzie bardziej popularne niż boks.

A wszystko stało się, dużo szybciej i to za sprawą Affliction. Po raz pierwszy komercyjna stacja telewizyjna mając do wyboru dobrą galę bokserską z zawodnikami wagi ciężkiej ( niestety źródło nie podaje o jaką galę chodzi ) i galę mma ( Affliction Banned ) wybrała tą drugą. Zacytuję tu pewne zdanie z Sherdoga :
“Boxing is no longer on network TV while MMA is, and today’s casual sports fan probably could name as many active MMA fighters as boxers, if not more.” co można przetłumaczyć mniej-więcej : Boksu nie ma już w telewizji jeśli jest tam mma i dzisiaj zwykły fan jest w stanie wymienić tyle samo aktywnych zawodników mma co bokserów, jeśli nie więcej.

Do napisania tego, co wyżej przeczytaliście, skłonił mnie artykuł na sherdogu opisujący “walkę wieczoru” UFC vs Affliction, oraz kilka podobnych artukułów które pojawiły się w ostatnim czasie w sieci.

Źródło: Perfekt-TV

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis