MMA PLUFCMistrzyni Invicty dołącza do UFC! Nowa rywalka w dywizji Joanny Jędrzejczyk

Mistrzyni Invicty dołącza do UFC! Nowa rywalka w dywizji Joanny Jędrzejczyk

Mistrzyni Invicty FC dołącza do największej organizacji MMA na świecie – UFC. Chodzi o posiadaczkę pasa mistrzowskiego w dywizji słomkowej Kanako Muratę (11-1).

Japonka oficjalnie poinformowała fanów o dołączeniu do największej organizacji MMA na świecie. Będzie walczyła w dywizji słomkowej, w której czołowa postacią jest Joanna Jędrzejczyk.

Murata pas mistrzowski wagi słomkowej organizacji Invicta FC zdobyła w listopadzie zeszłego roku, kiedy to pokonała decyzhą sędziów Emili Ducote.

Japonka o dołączeniu do UFC poinformowała za pośrednictwem konta organizacji Rizin FF na Twitterze:

Mistrzyni Invicty dołącza do UFC

Murata ma 26 lat, jej rekord zawodowych walk wynosi 11 zwycięstw i 1 porażkę. Z klatki pokonana wychodziła po walce z inną zawodniczką z Japonii, która walczyła w UFC – Rin Nakai. Była to walka zakontraktowana w limicie wagi muszej, czyli wyższej dywizji niż ta, w której teraz walczy Murata.

Japonka ma aktualnie serię siedmiu zwycięstw, które odnosiła w organizacji Pancrase, Rizin i Invicta FC.

Ta ostatnia organizacja, po ogłoszeniu przejścia Muraty do UFC, najprawdopodobniej przekaże pas mistrzowski wagi słomkowej Emilii Ducote, która w miniony weekend pokonała Juliannę Limę w walce wieczoru gali Invicta FC 40.

Zobacz także: