Mistrzyni Bellatora otwarta na walkę z zawodniczką wagi ciężkiej Gabi Garcią!

Mistrzyni wagi piórkowej organizacji Bellator MMA Julia Budd (12-2) wyraziła zainteresowanie potencjalną walką z zawodniczką z kategorii ciężkiej walczącą najczęściej na galach Rizin FF – Gabi Garcią (6-0).

Budd odpowiedziała na Twitterze na sugestię jednego z fanów, który przyznał, że chciałby zobaczyć walkę „dwóch najniebezpieczniejszych kobiet na świecie”:

Julia Budd nie boi się wyzwania, nawet zważywszy na fakt, ze Gabi Garcia waży około 237 funtów przy 145 funtach Kanadyjki. Różnica ta w przełożeniu na kilogramy wynosi aż… 42 kilogramy!

Pomysł na tę walkę wcale nie wydaje się nierealny. Organizacje Rizin FF oraz Bellator MMA bowiem w przeszłości już ze sobą współpracowały i organizowały tzw. super walki dwóch mistrzów. Ostatnio bowiem mistrz wagi koguciej Bellatora Darrion Caldwell walczył w Saitama Super Arena z Kyojim Horiguchim o pas mistrzowski Rizin. Walkę tą Amerykanin przegrał przez poddanie gilotyną w trzeciej rundzie.

Julia Budd natomiast jest uznawana za najlepszą zawodniczkę na świecie która (jeszcze) nie walczyła w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

A czy Wy bylibyście zainteresowani walką Budd vs. Garcia na Rizin FF?