MMA PLMMAMistrzowie KSW, weterani GROMDA i FEN na USWM 31 w Grajewie

Mistrzowie KSW, weterani GROMDA i FEN na USWM 31 w Grajewie

USWM powraca ze swoją 31. galą już 7 lipca w Grajewie. Na granicy Podlasia i Mazur swoje święto będą mieli fani sportów walki w obu województwach. Promotor Lech Gorczak zaplanował 11 pojedynków, z czego jedną walkę o pas organizacji oraz eliminator do pasa, w którym zmierzą się legendy polskiego MMA: były czempion KSW, Artur ‘Kornik’ Sowiński (24-14, 2 NC) i były gwiazdor FEN, Kamil ‘Bomba’ Łebkowski (19-14). Bilety wciąż są dostępne w punktach sprzedaży.

Sowiński

W walce wieczoru dojdzie do rewanżu pomiędzy dwoma legendami polskiej sceny MMA. Trenujący w słynnym Silesian Cage Club Katowice, Artur ‘Kornik’ Sowiński ma na swoim koncie 38 walk zawodowych oraz pas mistrza największej europejskiej organizacji w dywizji piórkowej, KSW. Podopieczny Tomasza Brondera znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu. Najpierw w pojedynku kickboxerskim zwyciężył w wadze ciężkiej z Piotrem Ćwikiem na zasadach K-1 podczas gali MMA Attack 4. W listopadzie zeszłego roku, ponownie w wadze ciężkiej, wszedł jako późne zastępstwo do walki z Adamem Oknińskim na Prime Show MMA 4. W styczniu pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Kamila ‘Bombę’ Łebkowskiego na Cave MMA 2. Po raz ostatni ‘Kornik’ pojawił się w klatce w lutym na gali SCF 4. Na zasadach grapplingowych zremisował z promotorem wydarzenia, Grzegorzem Szulakowskim.

Już na początku lipca!

Kamil Łebkowski będzie próbował powrócić na zwycięską ścieżkę, jednocześnie próbując wziąć rewanż na ‘Korniku’. Popularny ‘Bomba’ to założyciel Ludus Żuromin, największego klubu MMA w tym mieście, który wychował już kilku mocnych prospektów. Wychowanek Łukasza Grochowskiego ostatni raz zwyciężył we wrześniu zeszłego roku. Na gali Super League MMA 4 w niemieckiej Grimmie zastopował w drugiej rundzie Niemca, Shtegu Vrajolliego. Następnie sędziowie uznali go słabszym w walce z Janem Malachem na East Pro Fight w słowackich Koszycach. Ostatni pojedynek byłej gwiazdy FEN to wspomniane starcie z Sowińskim, a drugi akt tego spektaklu zobaczymy w walce wieczoru gali w Grajewie.

Pojedynek Sowińskiego z Łebkowskim jest bardzo głośnym zestawieniem na polskiej scenie MMA. Cieszę się, że kibice z Mazur i Podlasia będą mogli zobaczyć dwie legendy polskiego MMA, które walczyły w największych polskich organizacjach. Sowiński to były mistrz KSW, który obecnie znajduje się na fali wznoszącej. Pałający żądzą rewanżu Kamil jest już dobrze znany naszym kibicom, albowiem w przeszłości posiadał pas mistrza USWM. Dwóch weteranów, dwóch zawodników z czołówki polskich rankingów, dwóch wyjadaczy. Czy można było zestawić lepszą walkę wieczoru? – podsumował Lech Gorczak.

Oprócz wspomnianej dwójki podczas gali zobaczymy znanych z polskich i europejskich klatek zawodników. Uznany Adam Biegański i robiący furorę w Holandii Piotr Kalenik to dwa asy z talii Pawła Zalewskiego, podlaskiej legendy MMA, mistrza PLMMA i trenera Vale Tudo Białystok. Walka Adama ‘Jankesa’ Jankowskiego z mistrzem parteru z ukraińskiego Łucka, Dmitro Martinyukiem może skraść całe show. Ponadto zobaczymy znanego z Gromdy, Piotra ‘Bzika’ Dębińskiego oraz rewanż w walce o pas mistrza grapplingu USWM w wadze do 80 kg pomiędzy byłym mistrzem KSW, Krzysztofem ‘Modelem’ Kułakiem i jednym z najlepszych chwytaczy na Podlasiu, Żenią Zakrzewskim.

Bilety do nabycia w poniższych punktach. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi największa telewizja sportowa w Polsce, TVP Sport.

Punkty sprzedaży biletów:
Grajewo ul. Strażacka 2 (Recepcja MOSiR)
Białystok ul. Warszawska 59 (Copy Center)
Białystok ul. Św. Rocha 13A/15 lok. 1 (Sklep Sportowy Wojownik)
Rezerwacja telefoniczna: 602439055 (Prosimy o podanie ilości biletów, ich ceny oraz nazwiska odbierającego) z odbiorem osobistym przy wejściu bądź wysyłką na wskazany adres

Ceny biletów:
Trybuny: 40 PLN, 50 PLN
Parkiet: 50 PLN, 100 PLN
Parkiet VIP: 200 PLN (pierwszy rząd)

USWM 31 PODLASIE GRAJEWO 2023
Miejsce: Hala MOSiR Grajewo ul. Strażacka 2
Data: 07.07.2023.
Godzina: 18:30

Karta walk:

Walki semi pro
64 kg: Nick Ramirez (USA) vs Eidvinas Vaitkus (Litwa) – K-1
61 kg: Marcin Tumialis (Berserker’s Team Suwałki) vs Pavel Majauskas (Litwa)
77 kg: Wojciech Lenczewski (Vale Tudo Białystok) vs Dawid Mleczko (Control Naczaj Team Wołomin)
93 kg: Maciej Zabielski (Vale Tudo Białystok) vs Oskar Deluga (MMAzur Ełk)

Walki zawodowe:
93 kg: Karol Tronci (Grappler Ełk) vs Mantas Narbutas (Litwa)
84 kg: Adam Stachelek (Zapasy Grajewo) vs Piotr ‘Bzik’ Dębiński (Bzik Team)
80 kg: Krzysztof Kułak (Adrenalina Częstochowa) vs Żenia Zakrzewski (Vale Tudo Białystok) – o pas mistrza USWM na zasadach grapplingu
77 kg: Adam ‘Jankes’ Jankowski (Grappler Ełk) vs Dmitro Martinyuk (Ukraina)
93 kg: Piotr Kalenik (Vale Tudo Białystok) vs Michał Gutowski (Juggernut Gold Team)
93 kg: Adam Biegański (Vale Tudo Białystok) vs Łukasz ‘Kudłaty’ Kulpa (MMAtaleo Słupsk)

Walka wieczoru:
Eliminator do walki o pas USWM:
70 kg: Artur ‘Kornik’ Sowiński (Silesian Cage Club Katowice) vs Kamil ‘Bomba’ Łebkowski (Ludus Żuromin)

Zobacz także:

Denis Załęcki ostro o wypowiedziach Labrygi: Każdy mocny przy wywiadach i w internecie! Widzieliście?

Denis Załęcki na insta stories odpowiadał na pytania widzów/obserwujących. Było pytanie do ”Bad Boya” chociażby o ostatnie wypowiedzi Denisa Labrygi. Przypomnijmy, że już w przeszłości wspominało się parę razy o takim potencjalnym zestawieniu. Załęcki zapewnia, że nie jest zaskoczony wypowiedziami potencjalnego przeciwnika.

Jacek Murański pokazuje materiał z treningu: Po kilku latach w końcu mam prawą rękę! [WIDEO] Co wy na to?

Jacek Murański w mediach społecznościowych postanowił poinformować swoich widzów, że właśnie zdjął ortezę pooperacyjną. ”Muran” trenuje pod okiem chociażby zawodnika GROMDY – Krzysztofa Ryty, aby w następnym pojedynku wygrać i pokazać się z dobrej strony.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis