MMA PLRIZIN FFMistrzowie i weterani. Nowe walki dodane do RIZIN.24.

Mistrzowie i weterani. Nowe walki dodane do RIZIN.24.

RIZIN Fighting Federation dodało 4 kolejne pojedynki do rozpiski gali RIZIN.24, która będzie miała miejsce 27 września w hali Saitama Super Arena. Już wcześniej zaanonsowano main event, w którym zmierzą się Tenshin Nasukawa i Koji. Teraz do rozpiski doszli tacy zawodnicy jak Satoru Kitaoka, Yusuke Yachi, Takahiro Ashida, czy Koji Takeda.

PEŁNA ROZPISKA RIZIN.24

Satoru Kitaoka (42-20-10), mający na koncie ponad 70 zawodowych występów w MMA wraca po remisie na minigali iSMOS.1 w lipcu tego roku. Wówczas nie wyłoniono zwycięzcy, ze względu na brak zakończenia przed czasem. W 2019 Kitaoka stoczył w RIZIN dwie walki, obie przegrane przez T/KO i to dość wyraźnie. Teraz weteran JMMA wraca, ale nie będzie miał łatwego zadania, bowiem w RIZIN zadebiutuje Takasuke Kume (23-6-3). To mistrz wagi lekkiej Pancrase, który w październiku 2019 zadebiutował w ONE Championship, w meczu Pancrase vs. Shooto pokonując Koshiego Matsumoto. Dwukrotnie pokonywał m.in. znanego z UFC i KSW Kazukiego Tokudome.

Po porażce na sierpniowym RIZIN.22 z Roberto Souzą wróci Yusuke Yachi (21-10). Jego rywalem będzie dwukrotny pretendent do tytułu DEEP Juri Ohara (26-18-3). Zawodnik z KIBA Martial Arts nie unika wymian, ale też jest bardzo trudny do skończenia, przez co z Yachim może wyjść naprawdę ciekawe zestawienie. Ohara większość kariery walczył w DEEP, z epizodami na większe wydarzenia takie jak VTJ czy ROAD.

Zobaczymy również Kojiego Takedę (10-1). Podopieczny Kazuyukiego Miyaty po porażce z Damienem Brownem w eliminatorze do GP RIZIN, dwukrotnie obronił pas LW DEEP ze wspomnianym Jurim Oharą. Po drugiej stronie ringu stanie Yuki Kawana (16-4-5), mający za sobą udział w jednym z sezonów PFL. Zakończyło się na trzech porażkach (z Islamem Mamedowem, Chrisem Wade’em i Ramseyem Nijemem). Jest on również urzędującym mistrzem Shooto. Tytuł zdobył dwukrotnie: w 2017 i 2020.

W akcji zobaczymy także byłego mistrza wagi piórkowej DEEP Takahiro Ashidę (23-10-2). Ostatni raz bił się on na gali Bellator Japan w zestawianych przez RIZIN “postlimsach”, gdzie uległ w walce kickbokserskiej Renowi Hiramoto. Zmierzy się on z mającym za sobą bardzo dobry występ na RIZIN.22 Kyoheim Hagiwarą (1-2). W sierpniu znokautował on Rikuto Shirakawę, będąc najbardziej zagadkowym zawodnikiem w stawce.