MMA PLNajnowszeInneMistrzostwa Świata IMMAF 2019. Jeden złoty i dwa srebrne medale polskich juniorów

Z trwających właśnie mistrzostw świata IMMAF w Bahrajnie Polacy wrócą z trzema medalami. Wszystkie zdobyli zawodnicy występujący w zawodach juniorskich.

Mistrzostwa świata IMMAF 2019

Tytuł mistrzyni świata juniorek zdobyła Magdalena Czaban. Polka wystąpiła w kategorii atomowej, do której zgłoszono zaledwie trzy zawodniczki. W półfinale Czaban uzyskała wolny los i awansowała bezpośrednio do finału. Tam pokonała zdecydowanie na punkty Irlandkę Nadine Abbott Bissett. Sędziowie punktowali walkę 30-26, 30-27 i 29-27 dla Polskiej zawodniczki. Nawet, gdy Irlandka miała swoje szanse to Polka była w stanie dość szybko odwrócić sytuację i kontrolować pojedynek. Jako ciekawostkę należy podać fakt, iż Irlandka to ta sama zawodniczka, którą Czaban już raz pokonała – w finale tegorocznych seniorskich mistrzostw Europy.

W finale kategorii lekkiej Emil Piątek musiał uznać wyższość Nikity Kulshina. W drodze do tej walki Piątek pokonał trzech rywali. jednak Rosjanin okazał się za mocny. Kulshin dominował zapaśniczo przez większość pojedynku. Tuż przed końcem walki Polak złapał balachę, lecz zabrakło mu czasu na wykończenie tej techniki. Kulshin wygrał walkę jednogłośną decyzją sędziowską –  30,26, 30-26, 30-25.

immaf.tv / A. Lewicki

Srebrny medal przywiezie do Polski również Błażej Romanowski. Zawodnik występujący w 4-osobowym turnieju kategorii ciężkiej w finale przegrał z Rosjaninem Rustamem Ashurbekovem. Rywal pokonał go przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Finały zawodów seniorskich odbędą się w sobotę. Transmisja od godz. 9:00 na antenie Polsat Sport Fight. Tam niestety nie zobaczymy już reprezentantów Polski.