MMA PLBellatorMistrz z uznaniem o Janie Błachowiczu! “To jeden z najlepszych półciężkich na świecie”

Mistrz z uznaniem o Janie Błachowiczu! “To jeden z najlepszych półciężkich na świecie”

Vadim Nemkov wypowiedział się na temat tego, czy jest najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej na świecie. Rosjanin nie patrzy na to w ten sposób, gdyż jego zdaniem ścisłą czołówkę w dywizji do 93 kilogramów tworzy m.in. Jan Błachowicz (26-8).

Mistrz z uznaniem o Błachowiczu
Foto: instagram.com

Nemkov osiągnął niedawno największy sukces w karierze. Podczas gali Bellator 244 28-latek w widowiskowy sposób rozprawił się z Ryanem Baderem (27-6, 1NC). Dzięki temu Rosjanin został nowym mistrzem organizacji w wadze półciężkiej.

Na konferencji po gali od razu pojawiły się pytania, czy nowy czempion czuje się najlepszych zawodnikiem w swojej dywizji. Bader długo dominował bowiem Bellatora, będąc do niedawna podwójnym mistrzem. Ponadto nawet w UFC “Darth” stanowił o sile dywizji, plasując się na czołowych pozycjach w rankingu.

Rosjanin patrzy jednak na sprawę bardzo powściągliwie. Mianowicie przypisuje się on do ścisłej czołówki swojej kategorii wagowej, lecz zarazem nie zamierza mówić o sobie jako o najlepszym. Zdaniem Nemkova takie miano może otrzymać m.in. Jan Błachowicz, który wywiera na 28-latku duże wrażenie.

Czy nazwałem się najlepszym półciężkim na świecie? Może powiedziałem tak w emocjach. Jeśli wziąć pod uwagę jeszcze UFC, to wskazałbym jeszcze Jana Błachowicza. Dobrze walczy.

cytat za lowking.pl

Mistrz Bellatora dokładniej opisał sytuację w dywizji do 93 kilogramów ze swojej perspektywy.

Jon Jones przechodzi do innej kategorii wagowej, a Daniel Cormier skończył karierę. Dobry jest też Dominick Reyes, który walczy z Błachowiczem o tytuł.

Czy dojdzie zatem do momentu, w którym Nemkov przejdzie do UFC, by zmierzyć się ze wspomnianymi przez niego zawodnikami? Na razie na to się nie zanosi.

Ludzie uważają, że UFC to szczyt. Jeśli jednak mam dobre relacje z Bellatorem, ze Scottem Cokerem, dlaczego miałbym odchodzić? Myślę, że nadal będę walczył dla Bellatora. Teraz Corey Anderson dołączył do organizacji, ściągają też innych organizacji do mojej wagi. Będzie z kim walczyć.

– stwierdził Rosjanin.

Zobacz także:

Joanna Jędrzejczyk o szansach Błachowicza na mistrzostwo UFC. Co powiedziała?

Joanna Jędrzejczyk wypowiedziała się o szansach Jana Błachowicza na mistrzostwo organizacji UFC. Polak już niedługo stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie. 

UFC on ESPN+ 33: Smith vs. Rakic – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

W najbliższą sobotę w Las Vegas odbędzie się gala UFC on ESPN+ 33. Kilka pojedynków może być naprawdę interesujących.

FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda – kto zgarnął bonusy po gali?

FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda – kto zgarnął bonusy po gali? Przyznano bonusy za galę FEN 29: LOTOS Fight Night Ostróda, która odbyła się 22 sierpnia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis