MMA PLKSWMistrz KSW Phil De Fries nominowany do nagrody Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022

Mistrz KSW Phil De Fries nominowany do nagrody Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022

Phil De Fries, mistrz KSW wagi ciężkiej, został nominowany w plebiscycie BBC na Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022.

Phil De Fries nominowany do nagrody Brytyjskiego Zawodnika Roku

Od roku 2018 Phil De Fries jest niekwestionowanym królem wagi ciężkiej KSW. Tytuł zdobył pokonując Michała Andryszaka, a następnie obronił go siedmiokrotnie. Anglik w pokonanym polu zostawił takich zawodników, jak: Michał Kita, Karol Bedorf, Tomasz Narkun czy Darko Stosić. De Fries jest na fali dziesięciu wygranych z rzędu. Niepokonany pozostaje od roku 2017 i jest najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii organizacji KSW.

W roku 2022 Phil De Fries stoczył dwa pojedynki.

W lutym na gali KSW 67 Phil De Fries zmierzył się z Darko Stosiciem. Kolejne odsłony tej konfrontacji rozegrały się w podobny sposób. Phil kontrolował walkę w parterze i tam brutalnie rozbijał Darko. Serb szukał swojej szansy w chwilach, gdy zawodnicy bili się w stójce, ale nie znalazł sposobu na Anglika. Ostatecznie w ostatniej rundzie Stosić będąc mocno obijanym w parterze, zdecydował się zakończyć pojedynek i odklepał. Tym samym Phil De Fries po raz szósty obronił tytuł wagi ciężkiej KSW.

Podczas wrześniowej gali KSW 74 czempion królewskiej kategorii wagowej zmierzył się z numerem jeden wagi ciężkiej, Ricardo Praselem. Anglik stanął do obrony tytułu po raz siódmy i ponownie udowodnił, że nie ma sobie równych na szczycie wagi ciężkiej. Już w pierwszej rundzie pojedynku obalił przeciwnika, na macie złapał go w duszenie i zmusił do poddania się.

Głosowanie na Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022 odbywa się na stronie BBC.  

[informacja prasowa KSW]

Zobacz także:

Khamzat Chimaev wyśmiany przez zawodników UFC! Czeczen sugerował, że nikt nie chce z nim walczyć! Widzieliście?

Minął jeden dzień od publikacji na stronie MMA.PL wypowiedzi, w której Khamzat Chimaev zasugerował, że nikt z dywizji średniej i półśredniej nie chce z nim walczyć i nadal pozostaje bez konkretnego zestawienia.

Mateusz Gamrot nie jest zainteresowany walką z Pimblettem: Nie przyszedłem do UFC, by zostać gwiazdą medialną! Co wy na to?

Mateusz Gamrot nie jest zainteresowany walką z Pimblettem: Nie przyszedłem do UFC, by zostać gwiazdą medialną! Co wy na to?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis