MMA PLKSWMistrz KSW Ibragim Chuzhigaev zapewnia: Mamed Khalidov może wyczyścić całą kategorię!

Mistrz KSW Ibragim Chuzhigaev zapewnia: Mamed Khalidov może wyczyścić całą kategorię!

Ibragim Chuzhigaev (17-5) już w sobotę stanie do drugiej obrony pasa kategorii półciężkiej w organizacji KSW. Reprezentant Turcji podczas gali KSW 85 w Nowym Sączu zmierzy się z niepokonanym Bogdanem Gnidko (10-0). 32-latek został zapytany o potencjalne starcie Pawła Pawlaka z Mamedem Khalidovem. Ibragim zapewnia, że zawodnik Arrachionu Olsztyn może wyczyścić całą kategorię średnią w polskiej organizacji.

Khalidov

“The Million First” do KSW trafił w styczniu 2022 roku. Ibragim od razu w debiucie zawalczył o tytuł mistrzowski. Chuzhigaev po 5-rundach mocnej bitki pokonał zawodnika publiczności Tomasz Narkuna. Ibragim wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Warto zaznaczyć, że reprezentant Turcji miał naszego reprezentanta na deskach.

Ostatni pojedynek Ibragim odnotował w grudniu na gali KSW 77. 31-latek ponownie walczył cały dystans. Chuzhigaev po 5-rundach wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Ivanem Erslanem.

Chuzhigaev jest przekonany!

Ibragim Chuzhigaev (17-5) w rozmowie z portalem InTheCage.pl został zapytany o walkę Mameda Khalidova z Pawłem Pawlakiem.

Oto co powiedział:

Jeśli chodzi o Mameda to bez wątpienia nawet nie patrząc na jego wiek – uważam, że może bardzo zyskać w tej wadze. Może pokonać Pawlaka i wyczyścić całą kategorie. Nie mówię tego tylko, dlatego że jest on moim przyjacielem i bratem. To jest moje zdanie.

Cała rozmowa poniżej:

Mamed Khalidov ma aktualnie passę dwóch zwycięstw z rzędu. Wszystko zaczęło się od szybkiego i efektownego zwycięstwa z dużo cięższym Mariuszem Pudzianowskim. Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego ostatnie starcie odnotował na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2, gdzie doszło do trylogii ze Scottem Askhamem. Khalidov udowodnił, że jest lepszy od Brytyjczyka i ponownie zakończył pojedynek przed czasem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis