MMA PLTadeusz Pietrzykowski“Mistrz” – film o polskim bokserze z Auschwitz z nową datą premiery!

“Mistrz” – film o polskim bokserze z Auschwitz z nową datą premiery!

Tadeusz Pietrzykowski to postać, którą powinien znać każdy Polak. Wielki bokserski talent, którym został obdarzony, pomógł w trakcie najważniejszego pojedynku – walki o życie.

Foto: "Mistrz" fot. Robert Pałka

Popularny “Teddy” był jednym z pierwszych więźniów najsłynniejszego niemieckiego obozu koncentracyjnego – Auschwitz. Pietrzykowski dostał tam nr 77. Dzięki dobrej kondycji fizycznej, lepiej znosił od innych więźniów nieludzkie warunki panujące w obozie.

Historia “Teddy’ego” to gotowy materiał na film

Tadeusz Pietrzykowski był czołowym polskim pięściarzem wagi koguciej w przedwojennej Polsce. Zdobywał wiele wyróżnień i wygrywał ważne walki. Jego trenerem był najsłynniejszy polski trener boksu – Feliks Stamm.

W trakcie wojny aktywnie walczył z okupantem. Po upadku państwa postanowił uciec do Francji, żeby tam dalej wojować z Niemcami. Miał jednak pecha i został złapany. Po pewnym czasie trafił do Oświęcimia. Tam spędził kilka lat. Podczas swojego pobytu stoczył według różnych szacunków 40-60 walk, przegrał jedynie raz. W dowóz uznania jego umiejętności, dostał od pokonanego kapo parę rękawice w momencie przeniesienia do innego obozu.

Pietrzykowski blisko współpracował z jednym z najwybitniejszym Polaków – Witoldem Pileckim, któremu pomagał w organizowaniu ruchu oporu wewnątrz obozu. “Teddy” zdołał wytrzymać wieloletnią nieludzką niewolę i został wyzwolony przez Brytyjczyków w 1945 r. z obozu Bergen-Belsen.

Po wojnie z powodu wyniszczenia organizmu w niemieckim obozach koncentracyjnych, nie wrócił już nigdy do takiej wysokiej formy jak przed wojną. Postanowił zostać trenerem młodzieży. Umarł w 1991 r. w Bielsku-Białej.

Tadeusz Pietrzykowski doczeka się filmu fabularnego o swojej historii

Z uwagi na pandemię premiera filmu „Mistrz” z Piotrem Głowackim w roli głównej została przesunięta na 3 września 2021.

„Mistrz” to obraz, który łączy opowieść o niezwykłym człowieku z refleksją na temat sensu nadziei w sytuacjach skrajnych. Ale również ceny, którą niekiedy przychodzi nam za taką nadzieję zapłacić

– mówi reżyser Maciej Barczewski.

„Mistrz” to pełnometrażowy debiut fabularny Macieja Barczewskiego („My Pretty Pony”), zarazem autora scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”) nagrodzony podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Scenografię przygotowała laureatka nagrody Emmy – Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”). Autorem muzyki jest Bartosz Chajdecki („Bogowie”). W grudniu 2020 roku „Mistrz” wziął udział w Konkursie Głównym 45. FPFF w Gdyni.

W rolach głównych: Piotr Głowacki („Bogowie”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marian Dziędziel („Dom zły”), Piotr Witkowski („Proceder”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu…w Hollywood”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Jan Szydłowski (“Planeta Singli”).

Zobacz także:

Dlaczego Conor McGregor przegrał z Poirierem na UFC 257? Absurdalna wymówka trenera!

Choć gala UFC 257 już za nami, to w sieci ciągle pojawia się pytanie dlaczego Conor McGregor przegrał z Dustinem Poirierem w walce wieczoru tego wydarzenia. Trener Irlandczyka ma odpowiedź na to pytanie i jest to… absurdalna wymówka!

Youtuber o walce z Benem Askrenem: Znokautuję go szybciej niż zrobił to Masvidal

Popularny amerykański youtuber Jake Paul wypowiedział się o walce z Benem Askrenem, byłym mistrzu ONE FC i byłym zawodniku UFC, z którym zmierzy się w walce w formule bokserskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis