MMA PLK-1Mistrz FEN Arkadiusz Wrzosek wystąpi na gali GLORY 71 w Chicago

Mistrz FEN Arkadiusz Wrzosek wystąpi na gali GLORY 71 w Chicago

Foto: Arkadiusz Wrzosek Facebook

Mistrz wagi ciężkiej organizacji Fight Exclusive Night Arkadiusz Wrzosek (12-5, 8 KO) wystąpi 22 listopada w bardzo prestiżowej organizacji. Polak znalazł się w rozpisce gali GLORY 71 w Chiicago.

Rywalem Wrzoska będzie Anthony McDonald (10-3, 7 KO). “The Joker” może się pochwalić podobnymi warunkami fizycznymi do polskiego zawodnik, gdyż ma aż 200 cm wzrostu. Amerykanin przegrał dwie pierwsze walki dla GLORY. Ma za sobą również kilka walk w formule MMA w organizacji King of the Cage, gdzie jego bilans to 3 zwycięstwa, 3 porażki i jedna walka uznana za nieodbytą.

Wielki mistrz leci do Ameryki spełniać swoje wielkie marzenia ✊Trzymamy kciuki, Arek❗️

Opublikowany przez FightExclusiveNight Czwartek, 24 października 2019

W walce wieczoru gali w Chicago pasa wagi koguciej będzie bronić Francuzka Anissa Meksen (99-4, 32 KO). Pretendetką do tytułu jest zajmująca pierwszą pozycję w rankingu Amerykanka Tiffany Van Soest (20-4-1, 6 KO).

Arkadiusz Wrzosek jest mistrzem FEN-u od 2017 roku kiedy to na FEN 19 znokautował Nikolaia Falina. Zrewanżował się wtedy reprezentantowi Niemiec za porażkę z początków zawodowej kariery. Kilka miesięcy później obronił tytuł na FEN 20 wygrywając z Arturem Bizewskim. Po raz ostatni walczył zaś w maju tego roku na FEN 24 w Warszawie. W kolejnej obronie pasa pokonał przed czasem Szwajcara Patricka Schmida.

Wrzosek związał się z GLORY w ubiegłym roku. Jak dotąd Polak stoczył w tej organizacji jedną walkę. W grudniu 2018 roku na GLORY 62 w Rotterdamie pokonał go Benjamin Adegbuyi.