MMA PLKSWMirosław Okniński ostro o Lewandowskim: Taki człowiek nie powinien kierować polskim MMA!

Mirosław Okniński ostro o Lewandowskim: Taki człowiek nie powinien kierować polskim MMA!

Mirosław Okniński w mediach społecznościowych ponownie w mocnych słowach wypowiedział się o Martinie Lewandowskim. O co tym razem chodzi? O słowa jednego z właścicieli KSW na temat drugiej walki Izu Ugonoha.

Lewandowski

Podopieczny Łukasza Grochowskiego przyjął tą walkę w zastępstwie i dobitnie wykorzystał szansę. Samociuk przede wszystkim znany jest jako pierwszy zwycięzca turniej na gołe pięści w organizacji WOTORE.

Marek Samociuk przetrwał ciężkie chwile w pierwszej odsłonie. Choć wydawało się, że Tomasz Bronder był bliski przerwania pojedynku. Ostatecznie doszło do drugiej rundy, gdzie Izu wyszedł do niej potwornie zmęczony.

Okniński ostro o Lewandowskim!

Martin Lewandowski w rozmowie z naszym portalem nie krył zaskoczenia po pojedynku Izu Ugonoha z Markiem Samociukiem.

No nie wiem. Ja Ci powiem, że patrząc na jego cały background, to jestem osobiście zszokowany dlaczego facet nie mógł 6, 7, 8, a tym bardziej 15 rund wytrzymać. Bo to nie chodzi oto, że on był zmęczony, bo oczywiście przy takiej ilości parcia i na klatkę, stresu, wszystkiego, ilości ciosów. No, ale on w drugiej rundzie stał przy narożniku z opuszczonymi rękoma. Jakby tutaj tym jestem zaskoczony. Jestem tak długo w tym sporcie, że nie mam jakiś nad wyrost oczekiwań zawodników. Ja wiem przychodzą kozaki z jednej/drugiej dyscypliny to zawsze ich MMA/KSW weryfikuje. Czasami weryfikuje w taki sposób.

Tą wypowiedź postanowił skomentował trener Mirosław Okniński, który uważa, że Martin Lewandowski nie jest odpowiednią osobą w budowaniu polskiego MMA.

Pan Lewandowski jest bardzo dobrym biznesmenem ale na MMA to się zna średnio. Wiadomo że kickboxer czy bokser jak przejdzie do MMA to będzie miał bardzo trudno z tak dobrym zawodnikiem jak Marek Samociuk. Takie rzeczy trzeba przewidzieć nie się dziwić. Bokser czy kickboxer nie mają kondycji do przepychania w klinczu i parterze i bardzo szybko puchną, gdyby Pan Lewandowski sam trenował profesjonalnie by to wiedział. Pan Lewandowski to dobry biznesmen ale w MMA to teoretyk bez praktyki. Taki człowiek nie powinien kierować polskim MMA bo nie ma pojęcia o tym sporcie. Można by mu powierzyć funkcję skarbnika lub marketingowca w związku ale nie osoby która ma budować ten sport. Wypowiedź Pana Lewandowskiego obnażyła brak wiedzy o podstawowych problemach w MMA jakie są często, jak przechodzi ktoś ze sportów uderzanych do MMA.

Zobacz także:

Mariusz Pudzianowski przed walką z Jurasem na KSW 61: Będzie wojna! Czekacie na tą walkę?

Mariusz Pudzianowski przed walką z Łukaszem “Jurasem” Jurkowskim na KSW 61 opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym zapowiedział nadchodzącą konfrontację. “Pudzian” spodziewa się… wojny!

Rusza akcja #WalczNaFEN! Polska organizacja poszukuje zawodników do występu na majowej gali! Dobry pomysł?

W sieci rusza akcja #WalczNaFEN, w której udział może wziąć dosłownie każdy! Fight Exclusive Night rozpoczyna pionierski projekt, po którym można zostać zawodnikiem polskiej organizacji oraz wystąpić na gali FEN 34.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis