MMA PLNajnowszeDamian JanikowskiMirosław Okniński o przerwaniu w walce Janikowskiego: Bronder jest złośliwy i pamiętliwy!

Mirosław Okniński postanowił zareagować w mediach społecznościowych po dyskusjach, które pojawiły się przy walce Damiana Janikowskiego (7-5). Medalista olimpijski wystąpił w co-main evencie sobotniej gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim. Damian zmierzył się z byłym zawodnikiem UFC – Tomem Breese (15-3).

Janikowski

33-latek naprawdę dobrze wyglądał w tym pojedynku. Wrażenie robiły niskie kopnięcia. Brytyjczyk dobrze bronił się przed próbą sprowadzenia. Ex zawodnik UFC zaczął korzystać z kopnięć na korpus, które robiły wrażenie. Tom w drugiej rundzie próbował zaskoczyć przeciwnika duszeniem. Tomasz Bronder przerwał, bowiem uznał, że Janikowski odklepał z czym Polak się kompletnie nie zgadza.

Cała sytuacja poniżej:

Mirosław Okniński zabiera głos!

Damian Janikowski postanowił zwrócić się do Wojsława Rysiewskiego (Dyrektora Sportowego KSW). Na słowa Janikowskiego postanowił zareagować Mirosław Okniński.

Damian Janikowski: Wojsław Rysiewski sędzia Tomasz zrobił to bo tak było mu na rękę. Pamiętając że walkę wcześniej wygrałem z jego zawodnikiem. Sprawdzając mnie, mówiłem i pokazywałem że wszystko jest Ok a on przerywa mi walkę. Walkę wieczoru dwóch dobrych zawodników. Sędzia zachował się bardzo mało profesjonalnie. Uważając że moje klepnięcie było wywołane poddaniem a nie próba zapięcia uchwytu i kontynuowania walki. Dziękuje !!!

Mirosław Okniński: Damiano Janikowski Pan Bronder jest złośliwy I pamiętliwy jak wygrałeś a jego zawodnikiem to masz teraz karę. Ma racje, że Damian Janikowski nie powinien się tak zachować, ale rozumiem Damiana. Pan Bronder zespół kilka miesięcy pracy. Pan Bronder jest bardzo pamiętliwy I zawistny wiec twój błąd, że wygrałeś z jego zawodnikiem albo sędzia albo trener bo tak to duży konflikt interesów. Jestem za Damianem mimo że jest w obcym Teamie.

Damian Janikowski: Wojsław Rysiewski klepnięcie po pokazaniu kciuka było spowodowane tym że usłyszałem od sędziego słowa „ koniec „ byłem czujny słyszący i działający. Klepnięcie przed pokazaniem kciuka to było szukanie i dopięcie uchwytu który był zapięty i jeszcze pokazywałem kciuk s górę bo słyszałem sędziego. I on w tym momencie podał komendę koniec to ja za przeproszeniem klepnąłem na znak tego że zakończył walkę toom wstawaj bo kurwa jest coś nie tak. Dobrze wiecie że jestem sportowcem z krwi i kości. Przyznałbym się że przegrałem, że się poddałem. Wziąłbym to ma klatę. Ale nie teraz kiedy było wszystko Ok. Sędzia i trener, przecież to widać czy coś jest dopięte czy nie… tu nie było możliwości mnie poddania. Nic nie było dopięte, między nami był luz. Czekałem na to by wstać i kontynuować walkę. Obejrzyjcie to z dźwiękiem. Kiedy mówię że wszystko jest Ok.

Mirosław Okniński: Jestem z Tobą. Pan Bronder nie jest dobrym sędzią. Ja uważam, że Maciej Kawulski ma racje co do zachowania Janikowskiego, ale Pan Bronder nie powinien sędziować w KSW, bo nie jest dobrym sędzią. Miał wiele wpadek i jest złośliwy dla tych których nie lubi. Sędzia powinien być bezstronny, a Pan Bronder jest złośliwy i tych co nie lubi gnębi. Amen. Przykładem jest walka Najmana-Saleta, gdzie ponosi z dosiadu.  Wiele jest przykładów jego nie solidności mógłbym jeszcze kilka wykazać. Nie powinieneś się tak zachować, ale rozumie to jak ktoś spierdoli ci kilka miesięcy pracy.Sam wiele razy się mega złoszczę na sędziów. Pan Bronder chyba ciebie nie lubi. To  walki zawodowców nie amatorów. Jakby Janikowski został uduszony nic by się nie stało, on był przytomny. Pan Bronder zrobił duży błąd.

Pan Bronder podnosi z dosiadu za tą walkę powinien być wykluczony jako sędzia. Dożywotni zakaz sędziowania.

Pan Bronder podnosi z dosiadu za ta walke powinien byc wykluczony jako sedzia. DOZYWOTNI ZAKAZ SEDZIOWANIA.

Posted by Mirek Okniński on Sunday, September 11, 2022

Tomasz Bronder tuż po walce Damiana Janikowskiego (7-5) został zaproszony do klatki. Mateusz Borek postanowił zapytać go o dyskusje przerwanie walki medalisty olimpijskiego w zapasach. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i zapewnił, że było to dobre przerwanie.

Romanowski nawołuje do walki o pas: Numerem jeden w tej kategorii po Roberto jestem ja! Co wy na to?

Tomasz Romanowski (17-8) ma za sobą kapitalną walkę w kategorii średniej. ”Tommy” już w tym momencie nawołuje do walki o tytuł KSW. Zawodnik ze Szczecina ma nadzieje, że zostanie wysłuchany. Romanowski wspomniał również o Roberto Soldiciu (20-3), bowiem Tomasz marzył o starciu z reprezentantem Chorwacji.