MMA PLOknińskiMirosław Okniński o liściach, które sprzedaje swoim zawodnikom: Lepiej jak dostanie ode mnie niż od rywala

Mirosław Okniński o liściach, które sprzedaje swoim zawodnikom: Lepiej jak dostanie ode mnie niż od rywala

Główny trener Akademii Sportów Walki Wilanów Mirosław Okniński gościł w programie Trybuna Ludu, który prowadzi dziennikarz myMMA.pl Jaru Świątek. Tam odpowiadał na wiele licznych pytań i wśród nich znalazło się pytanie o genezę liści, które trener Okniński sprzedaje swoim zawodnikom.

Mirosław Okniński o liściach

Takiego motywacyjnego liścia dostawali m.in. Amadeusz Ferrari w walce z Filipiek na FAME MMA czy Michał Oleksiejczuk walcząc w UFC. Zdaniem trenera Oknińskiego, jest to sposób ma motywację swoich podopiecznych.

Mirosław Okniński o liściach, które sprzedaje swoim zawodnikom: Lepiej jak dostanie ode mnie niż od rywala

Motywacyjne lub wychowawcze liście to jeden ze sposobów nakręcania zawodników Akademii Sportów Walki Wilanów:

“Te liście są po to, żeby zmotywować. Bo niektórzy zawodnicy motywują się dopiero wtedy, kiedy dostaną od kogoś w ryj. Często jest tak, że wychodzi do walki, jest taki spięty, a jak ktoś go uderzy to dopiero wtedy chce oddać i się budzi. Więc lepiej jak dostanie liścia ode mnie, wtedy jest już obudzony i gotowy do walki. Nie wymyśliłem tych liści dlatego, że obejrzałem to gdzieś na filmie, po prostu jak sam trenowałem, to sam się motywowałem dopiero wtedy, jak ktoś mnie uderzył. I wtedy się nakręcałem. Po co ma mojego zawodnika przeciwnik uderzyć, skoro mogłoby być już wtedy za późno? Lepiej jak ja go uderzę z płaskiej i wtedy jest już gotowy.”

Zobacz także:

GROMDA 7: Balboa vs. Maximus – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższy piątek odbędzie się gala GROMDA 7. Podczas niej zobaczymy kolejne pojedynki na gołe pięści, zarówno w ramach turnieju jak i tzw. superfightach. Wydarzeniem wieczoru będzie zaś kolejne starcie o 100 tysięcy złotych

Kursy Superbet na galę UFC 269: Oliveira vs. Poirier

W najbliższy weekend czeka nas hitowa gala UFC 269 w Las Vegas. To już ostatnia numerowana gala organizacji Dany White’a w tym roku. Nasz partner, firma bukmacherska Superbet przygotował bogatą ofertę kursów na to wydarzenie.

WCA komentuje rewelacje trenera Oknińskiego o propozycji objęcia funkcji głównego trenera: Kosmiczne wymysły!

Klub WCA Fight Team komentuje rewelacje trenera Mirosława Oknińskiego, który na Facebooku wywołał poruszenie sugerując, że otrzymał propozycję objęcia funkcji głównego trenera klubu, w którym na co dzień trenują Jan Błachowicz, Mariusz Pudzianowski czy Łukasz Jurkowski.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis