Mirko na mma-id.com: Emerytura nie wchodzi w grę!

mirko-crocop-filipovic.jpg

Mirko “Cro Cop” Filipović powrócił do pisania na swoim blogu, który znajduje się na stronie mma-id.com. Zapraszamy tam fanów Mirka, jeśli chcecie mu coś napisać, czy poczytać inne jego wpisy. Powinny się teraz pokazywać częściej. Poniżej zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu, gdzie Mirko pisze o swojej formie, przemyśleniach inastawieniu do MMA.“Cześć!

Mam nadzieję, że będę regularnie pisywał na swoim blogu i przepraszam za brak wpisów na MMA-ID ostatnio. Wziąłem sobie ostatnie długie wakacje od walk, ale to była jedyna opcja, żeby wyleczyć moje kolano. Teraz wszystko układa się świetnie i moja rekonwalescencja przebiega ponad moje oczekiwania. Czuję się zdrowy i silny, jestem ogromnie zmotywowany. Skorzystałem z tej przerwy, żeby wszystko sobie przemyśleć i teraz jasno widzę, którędy chce podążać dalej. Emerytura nie wchodzi w grę – zamierzam walczyć jeszcze przez kilka lat, tak długo jak długo będę zdrowy. Znalazłem w sobie wiele niewykorzystanej energii i motywacji. Ponownie zdałem sobie sprawę, że walka jest moim życiem, czuję pewną pustkę bez tego. Nie mogę się po prostu doczekać powrotu do ringu, trenuję jak szalony i zdecydowanie będę gotowy na kolejny powrót.

Jaki będzie mój następny ruch? Muszę skończyć rekonwalescencję i zacząć od nowa. Powinienem móc kopać od maja, więc w 5 tygodni później będę gotowy do walki. Moja kondycja i siła mocno się poprawiły odkąd głównie nad tym pracowałem. Wcześniej nie miałem na to tyle czasu, ze względu na częstotliwość walk. Może więc ta długa przerwa to nic strasznego – po długim czasie wejdę do ringu w pełni zdrowy i na 100 % przygotowany. Uwierzcie mi, to będzie coś zupełnie nowego! Na dzień dzisiejszy wciąż rozważam różne możliwości, gdzie i z kim powinienem się zmierzyć. Moim celem jest rywalizacja z najlepszymi i są pewni ludzie, których szczególnie chciałbym zobaczyć w przeciwnym narożniku. Nie zapomniałem pewnych stwierdzeń, ale na pewno nie będę teraz opierał swojej kariery na tym, by pokazać tym ludziom gdzie ich miejsce. Chcę nowych wyzwań, chcę być najlepszy i wierzę, że mogę to wciąż osiągnąć.

Planuję trzy walki na ten rok i nie będę chciał walki na przetarcie. Nie muszę nic sobie udowadniać, ani ludziom którzy są mi bliscy, ale tym co już spisali Cro Copa na straty, że byli w potwornym błędzie.Za tydzień lub dwa powinienem być w stanie zdradzić szczegóły, więc proszę o cierpliwość. Dzieki za liczne maile, wsparcie, które mi przez cały czas okazujecie.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.