Mirko „CroCop” w Bellatorze! Chorwata czeka rewanż z Royem Nelsonem

Jeden z najsłynniejszych zawodników kategorii ciężkiej w historii mieszanych sztuk walki – Mirko „CroCop” Filipovic (37-11-2) podpisał kontrakt z organizacją Bellator MMA. Chorwata w debiucie w klatce nowego pracodawcy czeka rewanż z Royem Nelsonem (23-16).

Gala z walką Filipovic vs. Nelson 2 odbędzie się 17 lutego w Uncasville, a walką wieczoru całego wydarzenia będzie pojedynek Michael Page vs. Paul Daley.

O powyższym zestawieniu poinformował portal ESPN.com.

„CroCop” pozostaje niepokonany od dziewięciu występów. Swoją ostatnią porażkę zanotował w listopadzie 2013 roku, kiedy to poddał go Alexei Oleinik. Od tamtej pory Chorwat walczył m.in. w Rizin FF, gdzie wygrał pięć pojedynków.

Nelson natomiast nie ma wielkich powodów do optymizmu przed tym rewanżem. Amerykanin większość swoich ostatnich pojedynków przegrywa – pokonany schodził aż siedem razy w ostatnich jedenastu walkach. Ostatnimi pogromcami Nelsona byli Sergiei Kharitonov oraz Matt Mitrione. Obie walki Nelson przegrał w klatce Bellatora.

W pierwszej walce między Filipovicem a Nelsonem lepszy okazał się ten drugi. Amerykanin w 2011 roku wygrał z Chorwatem przez nokaut w trzeciej rundzie.