MMA PLUFCMiocic vs Ngannou 2 walką wieczoru UFC 256?

Miocic vs Ngannou 2 walką wieczoru UFC 256?

Foto: Facebook/ Francis Ngannou

Czy walka o mistrzowski pas wagi ciężkiej UFC Stipe Miocic vs Francis Ngannou 2 zostanie walką wieczoru gali UFC 256? Takiego właśnie scenariusza spodziewa się Kameruńczyk, który dąży do rewanżu z Amerykaninem.

Gala UFC 256 odbędzie się 12 grudnia i będzie ostatnią galą amerykańskiego giganta transmitowaną w USA w systemie PPV. Obecnie nie ma ona zestawionej walki wieczoru, bowiem starcie o mistrzowski pas wagi półśredniej między Kamaru Usmanem a Gilbertem Burnsem odwołano.

Miocic vs Ngannou 2 walką wieczoru UFC 256?

Francis Ngannou w niedawnym wywiadzie z The Schmo potwierdził, że prowadzi rozmowy z UFC na temat rewanżowej walki ze Stipe Miocicem. Miałoby do niej dość właśnie 12 grudnia na UFC 256:

“Poprosiłem o 12 grudnia. Ta gala jest ostatnią w systemie PPV w tym roku. Zostało ponad dwa miesiące. Spodziewam się, że właśnie tam zawalczymy.”

Pierwsza walka między Francisem Ngannou a Stipe Miocicem odbyła się w 2018 roku na gali UFC 220. Wówczas lepszy okazał się Miocic, który zgarnął wygraną decyzją sędziów. Od tamtej pory, Ngannou wygrał cztery kolejne walki, w których znokautował: Curtisa Blaydesa, Caina Velasqueza, Juniora dos Santosa i Jairzinho Rozenstruika. Kameruńczyk jest przekonany, że rewanż z Miocicem potoczyłby się zupełnie inaczej:

“Dużo pracuje nad swoimi umiejętnościami. Poprawiam swoje obozy przygotowawcze. To, co stało się w pierwszej naszej walce na pewno się nie powtórzy. Gdy patrzę na tamtą walkę, to dostrzegam wiele różnych możliwości, które teraz bym wykorzystał.”

Zobacz także:

Walka Usman vs Burns przełożona! Nigeryjczyk “potrzebuje trochę więcej czasu”

Walka o mistrzowski pas wagi półśredniej UFC Kamaru Usman vs Gilbert Burns przełożona! To już kolejny raz, kiedy kibice będą musieli dłużej poczekać na to starcie na szczycie w wadze do 77 kilogramów.

Marcin Tybura w formie przed UFC on ESPN+ 37. Tak smukły jeszcze nie był!

Wygląda na to, że Marcin Tybura jest w niesamowitej formie przed nadchodzącą galą UFC on ESPN+ 37. Polak na nadchodzącej gali w Abu Dhabi skrzyżuje rękawice z Benem Rothwellem. Walka ta będzie jedną z najważniejszych na całej gali.