MMA PLBoksMike Tyson na dopingu? Tak sądzi jeden z zawodników MMA

Mike Tyson na dopingu? Tak sądzi jeden z zawodników MMA

Foto: esentiallysports.com

Powrót Mike’a Tysona na ring okraszony jest dużą dawką informacji i spekulacji. Wiele osób jest przede wszystkim zaskoczonych formą, jaką prezentuje „Żelazny Mike”. Zdaniem Siegieja Charitonowa (30-7, 2N/C) Amerykanin doszedł do dyspozycji za sprawą środków dopingujących.

Tyson wciąż budzi spore zainteresowanie, przez wzgląd na to, w jakiej obecnie znajduje się dyspozycji. Choć „Bestia” chce wrócić jedynie do pojedynków pokazowych, to jednak sporo osób chętnie zobaczy boksera w jeszcze jednej konfrontacji. Tym bardziej, jeśli dojdzie do trzeciego pojedynku 54-latka z Evanderem Holyfieldem, który również szykuje się na następne walki.

Do powrotu Tysona odniósł się Charitonow. Jego zdaniem były bokserski mistrz świata wagi ciężkiej doszedł do dobrej formy dzięki nielegalnym środkom. Zdaniem Rosjanina nie ma w tym jednak nic złego, szczególnie ze względu na wiek pięściarza oraz fakt, iż nie zamierza on wrócić do zawodowego sportu.

On jest na “koksie”, ale nie mam z tym problemu. I tak przecież nie będzie miał testów antydopingowych. Wziął testosteron, połączył to z czymś i są efekty, ale naprawdę go nie potępiam, to już wiekowy facet. A w tym wieku tylko sterydy mogą pomóc w dojściu do takiej formy

cytat za bokser.org

Co ciekawe, wciąż aktywny zawodnik MMA sam przyznał się do stosowania dopingu w przeszłości.

To było jeszcze w czasach, gdy byłem w armii. Chciałem po prostu dobrze wyglądać. Moje mięśnie rzeczywiście były jak ze skały, ale spojrzałem na siebie w lustrze i zdałem sobie sprawę, że to nie dla mnie

cytat za bokser.org

Charitonow może pochwalić się bardzo dobrym rekordem. Swoją ostatnią walkę zawodnik stoczył w lutym tego roku, przed czasem rozprawiając się z dobrze znanym polskim fanom Fernando Rodriguesem Jr. (12-7). Wcześniej 39-latek występował m.in. w organizacji PRIDE, gdzie jego rekord wyniósł 9-3. W swojej karierze moskiewski fighter pokonał m.in. Fabricio Werduma (23-9-1), Alistaira Overeema (46-18, 1N/C) oraz Matta Mitrione (13-7, 1N/C).

Zobacz także:

Zamieszki w Stanach Zjednoczonych, Jon Jones zaprowadza porządek

Zamieszki w Stanach Zjednoczonych całkowicie wymknęły się spod kontroli. Społeczeństwo wykorzystuje protesty przeciwko policji do plądrowania sklepów i złodziejstwa. Z takim działaniem nie zgadza się ciągle aktualny mistrz wagi półciężkiej UFC, Jon Jones (26-1, 1 N/C).

Niesamowita szybkość Borysa Mańkowskiego. Tak przygotowuje się na Wrzoska!

W najnowszym filmie opublikowanym w mediach społecznościowych możemy zobaczyć niesamowitą szybkość Borysa Mańkowskiego. Zawodnik z Poznania szykuje się do wielkiej medialnej walki z Marcinem Wrzoskiem.

Legenda polskiego MMA wraca, wystąpi na KSW 53

Legenda polskiego MMA wraca! Pierwszy Polak w UFC i jeden z pionierów mieszanych sztuk walki nad Wisłą, Tomasz Drwal (21-5, 13 KO, 5 Sub) wraca do KSW. Popularny „Goryl” wejdzie do okrągłej klatki 11 lipca na studyjnej gali KSW 53.