MMA PLBareknuckle Fighting ChampionshipMike Tyson dostał ofertę walki na gołe pięści. 20 milionów dolarów na stole!

Mike Tyson dostał ofertę walki na gołe pięści. 20 milionów dolarów na stole!

Foto: Tweed Daily News
Foto: Tweed Daily News

Mike Tyson zamierza znowu walczyć. Przynajmniej w pojedynkach pokazowych. Być może zobaczymy go w walce na gołe pięści. W grze są bowiem ogromne pieniądze.

Kilka dni temu “Żelazny Mike” zamieścił w sieci nagranie, na którym widać, iż pomimo 53 lat na karku wciąż jest w całkiem niezłej formie.

Oczywiście wzbudziło to ogromne zainteresowanie. Sam Tyson wyraził zaś chęć powrotu do ringu. Były mistrz świata nie ma jednak na myśli powrotu do zawodowych pojedynków. Chciałby stoczyć kilka walk pokazowych i wesprzeć cele charytatywne.

Na deklaracje pięściarza zareagował prezydent organizacji walk na gołe pięści – Bare Knuckle Fighting Championship. David Feldman w rozmowie z Heavy.com przyznał, że zaoferował Tysonowi aż 20 milionów dolarów. Na dodatek ten będzie mógł wybrać sobie rywala.

“Jako, że zaoferowaliśmy Mike’owi gwarantowane 20 milionów dolarów za walkę dla BKFC jesteśmy otwarci na różne opcje jak razem współpracować. Oczywiście ekscytacja po zobaczeniu wideo trenującego Mike’a i jego chęc uczestniczenia w pojedynkach pokazowych skłoniła nas do złożenia tej oferty.”

Kto mógłby być potencjalnym rywalem Tysona?

Poważnym kandydatem wydaje się być inny były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie – Shannon Briggs. Pięściarz ten w 2006 roku zdobył pas WBO. 48-latek na początku kwietnia podpisał kontrakt z BKFC

Inną opcją może być z kolei Hector Lombard. Były mistrz Bellatora i zawodnik UFC ma za sobą już jedną walkę na gołe pięści.

Mike Tyson wraca!

“Żelazny Mike” chce stoczyć kilka walk pokazowych. Pomaga mu w tym trener wielu gwiazd MMA.

Wraca też Holyfield!

Inny wybitny pięściarz Evander Holyfield nie powiedział ostatniego słowa. . 58-letni były mistrz zapowiada powrót.