MMA PLBez kategoriiMichał Oleksiejczuk poznał kolejnego rywala w UFC. Wystąpi na tej samej gali co Błachowicz!

Michał Oleksiejczuk poznał kolejnego rywala w UFC. Wystąpi na tej samej gali co Błachowicz!

Foto: UFC.cn

Michał Oleksiejczuk (15-4, 1 N/C) kolejną walkę w organizacji stoczy pod koniec października. Wedle nieoficjalnych doniesień poznaliśmy już jego rywala. Zadanie nie będzie łatwe.

Artur Mazur z portalu WP Sportowe Fakty informuje, że “Lord” wystąpi 30 października podczas gali UFC 267 w Abu Dhabi. Przeciwnikiem Polaka będzie niepokonany dotąd Shamil Gamzatov (14-0).

Przypomnijmy, że na gali UFC 267 pasa wagi półcięzkiej bronić będzie Jan Błachowicz. Rywalem naszego mistrza będzie zaś Glover Teixeira.

Oleksiejczuk po dwóch porażkach przed czasem przełamał się w marcu bieżącego roku. Polski zawodnik pokonał niejednogłośną decyzją sędziowską Modestasa Bukauskasa.

Gamzatov nie doznał jeszcze porażki w zawodowej karierze. Dagestańczyk zaliczył już występy w takich organizacjach jak ACB czy PFL. W listopadzie 2019 roku Gamzatov zaliczył debiut UFC pokonując niejednogłośną decyzją Klidsona Abreu. Była to jednak jedyna walka “Umara” w organizacji Dany White’a. Pomimo kilkukrotnych zestawień nie udało się doprowadzić do jego kolejnej walki. Wpływ miały na to m.in. problemy z wizą do USA. Kwestia ta nie będzie jednak problem przy październikowej gali.

Zobacz także:

Łukasz Sudolski powalczy o kontrakt z UFC z ukraińskim mistrzem

Jeden z czołowych polskich półciężkich Łukasz Sudolski (8-0) wystąpi w walce wieczoru jednej z serii Dana White’s Contender Series. Rywalem Polaka będzie Igor Poterya (19-2).

UFC on ESPN 27: Sandhagen vs. Dillashaw – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Czeka nas kolejny weekend z galą w UFC Apex w Las Vegas. Tym razem prawdopodobnie wyłoniony zostanie kolejny pretendent do walki o pas w kategorii koguciej.