MMA PLNajnowszeCiekawostkiMichał Oleksiejczuk na liście 25 najlepszych zawodników do 25. roku życia według ESPN

Portal ESPN opublikował ranking 25 najlepszych zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia. W zestawieniu znalazł się jeden Polak –  Michał Oleksiejczuk (14-3, 1 N/C).

Michał Oleksiejczuk wróci do oktagonu UFC
Foto: Feb 23, 2019; Prague, Czech Republic; Michal Oleksiejczuk (blue gloves) defeats Gian Villante (red gloves) during UFC Fight Night at 02 Arena. Mandatory Credit: Per Haljestam-USA TODAY Sports

“Lord” zajął stosunkowo wysoką 11. pozycję. Miejsce to byłoby prawdopodobnie wyższe, gdyby nie ostatnia przegrana walka polskiego zawodnika. Po znakomitej pierwszej rundzie w pojedynku z Ovincem St. Preux (24-13) na gali w Pradze, w kolejnej Oleksiejczuk dał się obalić a następnie poddać rywalowi jego firmową techniką – duszeniem von Flue.

W opisie polskiego zawodnika w rankingu można przeczytać następujący opis:

“Jeden z najbardziej obiecujących młodych zawodników w kategorii półciężkiej. 24 letni Oleksiejczuk zaczął przygodę z UFC od trzech zwycięstw zanim uległ Ovince’owi St. Preux po poddaniu 28 września. Polak zaliczył m.in skończenie po ciosie na korpusem w starciu z weteranem Gianem Villante.”

TOP 3

Zwycięzcą rankingu okazał się zawodnik Bellatora AJ McKee Jr. (15-0). Co ciekawe ten 24-latek wszystkie zawodowe walki stoczył w organizacji Scotta Cokera. W swojej ostatniej walce pokonał Georgiego Karakhanyana (28-9-1, 1 N/C) w zaledwie 8 sekund. Pojedynek ten odbył się na gali Bellator 228, podczas której zwycięstwo odniósł również… jego ojciec Antonio McKee (30-6-2). Młodszy z rodu awansował już do ćwierćfinały Grand Prix wagi piórkowej, gdzie jego przeciwnikiem będzie Derek Campos (20-9).

Drugą pozycję w zestawieniu zajął niepokonany zawodnik wagi koguciej UFC Sean O’Malley (10-0). “Sugar” swoją ostatnią walkę stoczył w marcu 2018 roku. Jego kariera została obecnie na moment wstrzymana po wpadce dopingowej.

Podium zamyka natomaist niedoszły rywal Krzysztofa Jotki (20-4), czyli Edmen Shahbazyan (10-0). Młody Amerykanin ma już trzy zwycięstwa w organizacji Dany White’a. Na listopadowej gali UFC 244 zmierzy się on z prawdziwym weteranem UFC Bradem Tavaresem (17-5).

Najmłodsi

Najmłodszym zawodnikiem w rankingu jest mistrz wagi lekkiej ONE Championship Christian Lee (13-3), który w czerwcu skończył 21 lat. Singapurczyk zajmuje 22. pozycję. Bardzo wysoko, bo aż na szóstym miejscu  jest natomiast zaledwie o miesiąc od niego starsza Maycee Barber (7-0), która już w ten weekend na UFC on ESPN 6 w Bostonie stoczy pojedynek z Gillian Robertson (7-3). Co ciekawe Kanadyjka też znalazła się w zestawieniu ESPN – na 12. pozycji.

Pełny ranking można zobaczyć poniżej. Przy nazwisku każdego z zawodników jest oznaczona data ukończenia 25. roku życia.

1. AJ McKee Jr. (15-0) – 07.04.2020

2. Sean O’Malley (10-0) – 24.10.2019

3. Edmen Shahbazyan (10-0) – 20.11.2022

4. Nasrat Haqparast (11-2) – 22.08.2020

4. Aspen Ladd (8-1) – 01.03.2020

6. Maycee Barber (7-0) – 18.05.2023

7. Jimmy Crute (10-1) – 04.03.2021

8. Song Yadong (14-3, 2 N/C) – 02.12.2022