MMA PLKSWMichał Michalski przed KSW 62: To będzie wojna!

Michał Michalski przed KSW 62: To będzie wojna!

Podczas gali KSW 62 do klatki powróci Michał Michalski, który ma za sobą trzy świetne zwycięstwa z rzędu, a kolejna wygrana może go znacząco przybliżyć do walki o pas mistrzowski.

Michał Michalski KSW 62

Michał nie kryje, że jego ambicją jest wywalczenie tytułu mistrza wagi półśredniej i wierzy, że ostatecznie pas zawiśnie na jego biodrach.

– Już po ostatnich trzech wygranych pojawiały się głosy mówiące o walce o pas – wspomina Michał. – Z drugiej strony, jeśli mam być kiedyś mistrzem, muszę wygrywać każdą walkę i pokonywać każdego rywala. Jeśli mam zdobyć tytuł, zdobędę go, prędzej czy później. To jest tylko kwestia czasu. Jeśli teraz uda mi się wygrać, a zrobię wszystko, żeby tak się stało, będę głośno krzyczał, że po czterech zwycięstwach należy mi się walka o pas.

W najbliższym boju Michał zmierzy się z niepokonanym w zawodowym MMA Adrianem Bartosińskim i chce odebrać mu zero z rekordu.

– Na pewno patrzę na to, że rywal jest młody i niepokonany. Trzeba mentalnie nieco inaczej do tej walki podejść i sobie wszystko dobrze poukładać. Wiem jednak co muszę zrobić, aby stworzyć dla niego sytuację niekomfortową w boju i będę robił wszystko, aby tak się stało. Z tyłu głowy mam świadomość, że jest to zawodnik niepokonany i fajnie byłoby zafundować mu pierwszą porażkę w zawodowej karierze.

Michał ostatnie trzy walki wygrał przed czasem nokautując swoich rywali, ale nigdy nie nastawia się na szybkie skończenie pojedynku.

– W każdej walce nastawiam się na mocne trzy rundy. Nigdy nie nastawiam się na nokaut. Jeśli ma wyjść, to wyjdzie sam z siebie. Nastawiam się na trzyrundową wojnę. Ostatnio udawało się szybciej kończyć rywali. Będę dążył do tego, żeby i tym razem tak się stało.

Dla Michała starcie na KSW 62 będzie drugim pojedynkiem w tym roku.

– Po tej walce chciałbym sobie nieco odpocząć, spędzić czas z bliskimi. Od początku roku bardzo ciężko pracuję i będę chciał zrobić sobie przerwę. Jeśli jednak pojawi się walka o pas, będę gotowy. Potrzebuję tylko 8-10 tygodni na przygotowania. Jeśli natomiast szybko pojawi się kolejna walka rankingowa, będę musiał przemyśleć sprawę i zastanowić się czy nie dać sobie więcej czasu na odpoczynek.

Do walki Michała Michalskiego z Adrianem Bartosińskim dojdzie już 17 lipca podczas gali KSW 62. 

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Aktualna karta walk KSW 62:

Walka wieczoru:
93 kg/205 lb: Szymon Kołecki (9-1 , 8 KO) vs Akop Szostak (4-3, 3 KO)

Pozostałe:
77,1 kg/170 lb: Andrzej Grzebyk (17-4, 10 KO, 3 Sub) vs Marius Žaromskis (23-9, 16 KO, 1 Sub)
77,1 kg/170 lb: Michał Michalski (9-4, 5 KO, 1 Sub) vs Adrian Bartosiński (10-0, 8 KO)
120,2 kg/265 lb: Tomasz Sarara (0-0) vs Vladimir Tok (0-1)
70,3 kg/155 lb: Artur Sowiński (21-12, 8 KO, 7 Sub) vs Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO)
61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (6-2, 1 KO) vs Bruno Augusto dos Santos (9-2, 1 KO, 5 Sub)
83,9 kg/185 lb: Marcin Krakowiak (10-3, 4 KO, 6 Sub) vs Tomasz Jakubiec (10-3, 4 KO, 1 Sub)
61,2 kg/135 lb: Lemmy Krušič (20-7, 5 KO, 7 Sub) vs David Martinik (4-2, 1 KO, 2 Sub)

Zobacz także:

Helenius vs Kownacki 2 już oficjalnie! Jest data walki! Da radę?

Wreszcie można to już oficjalnie ogłosić! Walka Helenius vs Kownacki jest już pewna! Poznaliśmy datę oraz miejsce rewanżu z udziałem “Babyface”!

Akop Szostak o walce z Kołeckim na KSW 62: Będzie piekłem, przez które chce przejść… Będzie piekło?

No i stało się! Akop Szostak (4-3) wystąpi w walce wieczoru KSW 62, a zmierzy się z Szymonem Kołeckim (9-1). Mamy pierwsze słowa podopiecznego Roberta Jocza po oficjalnie ogłoszonym starciu.

Jan Błachowicz o Jonie Jonesie: Tam jest bajzel w głowie!

Nie daje za wygraną mistrz kategorii półciężkiej – Jan Błachowicz. Polak po raz kolejny w dość ostry sposób wypowiada się o swoim niedoszłym rywalu – Jon Jonesie. “Tam jest bajzel w głowie!” – powiedział o byłym czempionie Błachowicz.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis