MMA PLKSWMichał Materla żegna się z KSW! Karierę będzie kontynuował w…EFM!

Michał Materla żegna się z KSW! Karierę będzie kontynuował w…EFM!

Michał Materla (36l.), prekursor, legenda polskiego MMA, rozstaje się z KSW! Wiadomo już, gdzie zawodnik będzie kontynuował karierę.

Michał Materla żegna się z KSW
Foto: KSW

“Cipao” poinformował o swojej decyzji w mediach społecznościowych.

CAŁY TEAM @ksw_mma @kawul_ksw @martinlewandowski dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25 pojedynków. To była długa i wyboista droga, ale na końcu zostają wspaniałe wspomnienia! Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie. 💔

CAŁY TEAM @ksw_mma @kawul_ksw @martinlewandowski dziękuje za te wszystkie lata! Za emocje i możliwość stoczenia 25…

Posted by Michał Materla on Wednesday, April 7, 2021

Swoją żywą legendę pożegnał też dotychczasowy pracodawca, czyli Federacja KSW.

Mistrz. Legenda. Wojownik.Dziękujemy za wszystkie lata w KSW, Michał Materla!

Posted by KSW on Wednesday, April 7, 2021

Materla w dotychczasowej karierze stoczył 37 pojedynków. Dziesięciokrotnie nokautował swoich rywali, trzynaście razy poddawał, natomiast 6 razy zwyciężył na pełnym dystansie. Dla największej federacji w Europie stoczył 25 pojedynków. Jego “skalpami” w rekordzie są m.in takie nazwiska, jak znany z bardzo niebezpiecznych przeciągnięć dźwigni Rousimar “Toquinho” Palhares, Martin”King Kong” Zawada czy pierwszy Polak w UFC Tomasz “Gorilla” Drwal (wszyscy pokonani przed czasem). Materla w KSW odniósł 19 zwycięstw, poniósł 6 porażek z rąk bardzo mocnych przeciwników (Antonio Mendes, Jay Silva, Mamed Chalidow, dwukrotnie Scott Askham, Roberto Soldić). Ostatnią walkę w KSW Materla stoczył ze wspomnianym Roberto “Robocopem” Soldicem.

Oprócz występów MMA Materla odnosił również sukcesy w grapplingu. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu, wielokrotnym Mistrzem Polski ADCC oraz uczestnikiem prestiżowych Mistrzostw Świata ADCC w Stanach Zjednoczonych.

Teraz Materla będzie kontynuować swoją karierę na galach EFM Show. Wystąpi już na najbliższej, która odbędzie się 5 czerwca. Będze tam bronił pasa wagi średniej, który zdobył w czerwcu ubiegłego roku pokonując Wilhelma Otta. Wiadomo, że podczas tego samego wieczoru w klatce pojawi się też m.in. Radosław Paczuski.

Zobacz także:

Legenda UFC wyrzucona z siłowni za niezałożenie maseczki: Maski nic nie dają, ludzie, obudźcie się! Co o tym sądzicie?

Legenda UFC wyrzucona z siłowni za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Były zawodnik największej organizacji MMA na świecie nie założył na twarz… maseczki!

Niemka wraca do treningów po potwornej opuchliźnie! Widzieliście?

Cheyenne Hanson wróciła już do treningów. Niemka wygrała ostatni bokserski pojedynek, ale okupiła to potworną opuchlizną.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis