MMA PLKSWMichał Materla wylatuje do USA! Tam będzie przygotowywał się do KSW 53

Michał Materla wylatuje do USA! Tam będzie przygotowywał się do KSW 53

Foto: Sebastian Rudnicki/ KSW

Michał Materla (27-7, 9 KO, 12 Sub) wróci do klatki KSW już 21 marca na KSW 53 w Łodzi. W Atlas Arenie rywalem Polaka będzie czołowy czeski zawodnik, Patrik Kincl (22-9, 10 KO, 6 Sub). Polak do tego starcia będzie przygotowywał się w jednym z najlepszych klubów świata.

Materla w mediach społecznościowych zapowiedział swój wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie do nadchodzącej gali będzie przygotowywał się w American Kickboxing Academy.

Będzie to kolejna przygoda Materli z AKA. Wcześniej Polak przygotowywał się w tym amerykańskim klubie przed galą KSW 33, na której przegrał z Mamedem Khalidovem w zaledwie 31 sekund.

Michał Materla wejdzie do klatki po raz pierwszy od walki mistrzowskiej ze Scottem Askhamem na KSW 49. Berserker po trzech rundach heroicznego boju musiał uznać wyższość rywala. Wcześniej 35-latek ze Szczecina pokonał przed czasem Damiana Janikowskiego i Martina Zawadę. Na KSW 53 w łodzi Materla będzie chciał udowodnić, że cały czas należy do czołówki i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Patrik Kincl miał zadebiutować w KSW w starciu z mistrzem Roberto Soldiciem na KSW 50 w Londynie, ale wycofał się z pojedynku z powodu kontuzji łokcia. Czech w ostatnich latach może pochwalić się świetnymi występami zarówno w kategorii średniej, jak i półśredniej. Znany polskim kibicom także z pojedynków na naszej ziemi 30-latek wygrał 9 z ostatnich 11 starć. Po walkach dla organizacji XFN oraz ACB 30-latek wejdzie do klatki lidera europejskiej sceny MMA po serii trzech zwycięstw. Kincl pokazał już nie raz, że jest niezwykle niebezpieczny w każdej płaszczyźnie, o czym świadczy 10 nokautów oraz 6 poddań w rekordzie reprezentanta All Sports Academy.