Michał Materla wróci do klatki jeszcze w tym roku

Foto: Super Express
Foto: Super Express

Michał Materla (27-7) wróci do klatki jeszcze w tym roku. Były mistrz wagi średniej KSW potwierdził w rozmowie z Mateuszem Borkiem, że wystąpi na grudniowej gali KSW w Gliwicach.

Gala KSW 52 według nieoficjalnych doniesień ma odbyć się 7 grudnia w Arenie Gliwice. „Cipao” o planowanym powrocie opowiedział podczas transmisji gali Babilon MMA 9 w Międzyzdrojach. Wspierał on tam w narożniku swojego klubowego kolegę Łukasza Sudolskiego (5-0). Szczeciński berserker po znakomitym pojedynku pokonał na punkty Mateusza Ostrowskiego (8-9-1).

Michał Materla to weteran Federacji KSW. W polskiej organizacji występuje już od 2006 roku. W latach 2012-2015 był posiadaczem pasa w kategorii średniej. Tytuł ten mógł odzyskać na majowej gali KSW 49 w Gdańsku. W trzeciej rundzie finału turnieju dywizji do 84 kg znokautował go jednak Scott Askham (18-4).  Polakowi nie udał się więc rewanż po tym jak Anglik pokonał go kilkanaście miesięcy wcześniej.

Nie wiadomo na razie kto mógłby być rywalem Materli podczas grudniowej gali. Do kategorii średniej definitywnie przeszedł Dricus Du Plessis (12-2). Ma on jednak jeszcze w tym roku bronić pasa w południowoafrykańskiej organizacji EFC.  Potencjalnym rywalem może być z kolei najnowszy nabytek Federacji KSW, Niemiec rosyjskiego pochodzenia Abus Magomedov (23-4-1).